20 червня в Україні відзначають Всесвітній день біженців – міжнародний день, започаткований ООН для висвітлення проблеми біженців у всьому світі. Визначення правового статусу біженців міститься у двох міжнародних договорах – Конвенції про статус біженців 1951 року та Протоколі до неї 1967 року. Ключовим аспектом конвенції є заборона висилки біженців або їх примусового повернення.
За даними ООН, щохвилини 20 людей залишають рідні місця через війни, переслідування чи страх за своє життя. У 2024 році кількість біженців у світі досягла 114 мільйонів людей. На кінець січня 2024 року за кордоном через війну перебуває 4,9 млн українців.
Тема Всесвітнього дня біженців у 2024 році – “За мир, солідарний з біженцями”.
Також 20 червня 2024 року відзначають День літнього сонцестояння. У День літнього сонцестояння нахил осі обертання Землі у бік Сонця набуває найменшого значення. Залежно від усунення календаря літнє сонцестояння у Північній півкулі може відбуватися 20 чи 21 червня. 2024 року — це 20 червня о 23:50:20.
Саме в цей час у Північній півкулі розпочнеться астрономічне літо, а у Південній – зима. Після літнього сонцестояння день у Північній півкулі поступово йде на спад, а довжина ночі збільшується. У Південній півкулі все відбувається навпаки.
Також 20 червня святкують Всесвітній день Wi-Fi. Технологію бездротової передачі почали розробляти наприкінці XX століття, проте перші пристрої Wi-Fi з’явилися в 2000-х роках. За різними підрахунками, наразі близько 4 мільярдів жителів Землі не мають стабільного доступу до інтернету.
Тому метою цього дня є привернення уваги суспільства до вирішення цієї проблеми та викорінення цифрової нерівності.
20 червня також відзначають Всесвітній день ефективності. Метою цього дня є підвищення поінформованості щодо необхідності зниження споживання енергії та важливості енергоефективності для сталого розвитку, що є особливо актуальним для України у 2024 році.
20 червня 2024 року християни вшановують пам’ять святого священномученика Мефодія, єпископа Патарського. Відомості про життя святого — вкрай убогі. Існують розбіжності навіть щодо того, яку кафедру він займав. Грецька традиція вважає його єпископом міста Патара Лікії. Ієронім Стридонський пише, що він був єпископом Олімпу в Лікії, а потім Тіра.
Леонтій Візантійський (VII століття) включав Мефодія до знаменитих вчителів і Отців Церкви, що жили до правління Костянтина Великого. Популярність Мефодій отримав завдяки численним богословським працям — зокрема, він першим виступив із критикою вчення християнського теолога Орігена — основоположника оригенізму, який пізніше став основою таких єретичних течій, як аріанство, іконоборство та вчення катарів.
У 312 році Мефодій був засуджений до смерті через усічення голови.
20 червня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
Цього дня потрібно звернутися з молитвою до святого Мефодія, попросивши зцілення від фізичних та душевних хвороб.
У цей день рекомендується помиритися з рідними та близькими, якщо ви перебуваєте у сварці – вважається, що це принесе щастя та злагоду у ваше життя.
Потрібно також погодувати бездомну тварину — у такому разі добро обов’язково повернеться та не буде фінансових проблем.
Побачити білого перепела цього дня — на превелике щастя.
Згідно з місячним посівним календарем, 20 червня 2024 року — вкрай вдалий день для посадки будь-яких рослин, особливо бобових, винограду, клематису та жимолості, вічнозелених рослин та живоплоту. Рекомендується провести обприскування дерев та кущів, обрізання крон, заготівлю живців, замульчування пріствольних кіл, заготівлю живців.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Андрій, Гліб, Інна, Лука, Наум, Римма, Хома.
Вас також можуть зацікавити новини:
2361 гривня замість пенсії: кому з українців доведеться отримувати мізерні виплати
Держава допоможе українцям поставити сонячні панелі: що пропонує уряд (відео)
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…