21 листопада в Україні з 2017 року святкують День гідності та свободи. Державне свято було ініційоване президентом України Петром Порошенком. Цей день вшановує патріотизм і мужність українців, які відстоювали цінності свободи і демократії.
Ще 21 листопада в Україні відзначають День Десантно–штурмових військ ЗСУ. Професійне свято також створено 2017 року за указом президента і присвячене елітним військам. Воно є символом героїзму і стійкості та нагадує нам про важливість патріотизму і готовності захищати батьківщину.
Також 21 листопада святкують Всесвітній день рибальства. Цього дня рибальські спільноти та спілки влаштовують різноманітні святкові заходи. Головна ідея свята в заклику берегти рибні запаси.
Крім того, 21 листопада з 1973 року відзначають Всесвітній день привітань. Свято вигадали американці Майкл і Браян Маккомакі на знак протесту проти “холодної війни” та міжнародної напруги, які пригнічували людей і змушували їх бути непривітними. Брати розіслали листівки з привітаннями по всій планеті та закликали світових лідерів та інших людей вирішувати конфлікти за допомогою комунікації, а не сили.
Також 21 листопада з 1996 року святкують Всесвітній день телебачення. Щоб відзначити свято досить увімкнути телевізор і подивитися цікаву передачу або фільм у колі близьких.
Цього дня Православна церква України відзначає одне з 12 найважливіших свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. У народі його також називають Третя Пречиста.
Відомо, що батьки Пресвятої Богородиці довго не мали дітей, і коли в них народилася донька, вони дали обітницю, віддати її на служіння Богу. Коли Марії виповнилося три роки, її віддали в Єрусалимський храм, де вона виховувалася до 15 років. Потім її видали заміж за Йосипа, який став хранителем її обітниці служити богу. Введення в храм Пресвятої Богородиці – дуже глибоке свято. Вважається, що як Марія була уготована стати “одухотвореним Храмом”, так і кожну людину вводять у Церкву за допомогою Таїнства Хрещення – це і є введенням людини в храм.
У таке велике релігійне свято не можна:
Також вважалося, що цього дня в жодному разі не варто давати гроші в борг – це надовго обіцяє скруту і бідність.
У це велике церковне свято звертаються до Богородиці з проханням дарувати здоров’я і заступництво. Просять її про позбавлення від недуг, прощення гріхів і вдале заміжжя.
Прийнято цього дня вести семирічних дітей на першу сповідь. Після цього хресні батьки дарують хрещеникам подарунки і пригощають їх гостинцями.
Наші предки вірили, що цього дня особливо добре укладати угоди з продажу.
У це велике свято тим, хто дотримується посту, дозволено їсти гарячу їжу з пісною олією, рибу і навіть випити трохи вина.
З давніх-давен люди вірили, що цього дня природа вказувала на те, якими будуть погода найближчим часом і навесні:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Павло, Олексій, Володимир, Ярополк, Олександр, Марія та Ада.
Як оформити передплату на газету «На пенсії» онлайн — покрокова інструкція
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…