21 листопада в Україні з 2017 року святкують День гідності та свободи. Державне свято було ініційоване президентом України Петром Порошенком. Цей день вшановує патріотизм і мужність українців, які відстоювали цінності свободи і демократії.
Ще 21 листопада в Україні відзначають День Десантно–штурмових військ ЗСУ. Професійне свято також створено 2017 року за указом президента і присвячене елітним військам. Воно є символом героїзму і стійкості та нагадує нам про важливість патріотизму і готовності захищати батьківщину.
Також 21 листопада святкують Всесвітній день рибальства. Цього дня рибальські спільноти та спілки влаштовують різноманітні святкові заходи. Головна ідея свята в заклику берегти рибні запаси.
Крім того, 21 листопада з 1973 року відзначають Всесвітній день привітань. Свято вигадали американці Майкл і Браян Маккомакі на знак протесту проти “холодної війни” та міжнародної напруги, які пригнічували людей і змушували їх бути непривітними. Брати розіслали листівки з привітаннями по всій планеті та закликали світових лідерів та інших людей вирішувати конфлікти за допомогою комунікації, а не сили.
Також 21 листопада з 1996 року святкують Всесвітній день телебачення. Щоб відзначити свято досить увімкнути телевізор і подивитися цікаву передачу або фільм у колі близьких.
Цього дня Православна церква України відзначає одне з 12 найважливіших свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. У народі його також називають Третя Пречиста.
Відомо, що батьки Пресвятої Богородиці довго не мали дітей, і коли в них народилася донька, вони дали обітницю, віддати її на служіння Богу. Коли Марії виповнилося три роки, її віддали в Єрусалимський храм, де вона виховувалася до 15 років. Потім її видали заміж за Йосипа, який став хранителем її обітниці служити богу. Введення в храм Пресвятої Богородиці – дуже глибоке свято. Вважається, що як Марія була уготована стати “одухотвореним Храмом”, так і кожну людину вводять у Церкву за допомогою Таїнства Хрещення – це і є введенням людини в храм.
У таке велике релігійне свято не можна:
Також вважалося, що цього дня в жодному разі не варто давати гроші в борг – це надовго обіцяє скруту і бідність.
У це велике церковне свято звертаються до Богородиці з проханням дарувати здоров’я і заступництво. Просять її про позбавлення від недуг, прощення гріхів і вдале заміжжя.
Прийнято цього дня вести семирічних дітей на першу сповідь. Після цього хресні батьки дарують хрещеникам подарунки і пригощають їх гостинцями.
Наші предки вірили, що цього дня особливо добре укладати угоди з продажу.
У це велике свято тим, хто дотримується посту, дозволено їсти гарячу їжу з пісною олією, рибу і навіть випити трохи вина.
З давніх-давен люди вірили, що цього дня природа вказувала на те, якими будуть погода найближчим часом і навесні:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Павло, Олексій, Володимир, Ярополк, Олександр, Марія та Ада.
Як оформити передплату на газету «На пенсії» онлайн — покрокова інструкція
Мінімальний страховий стаж, який дозволяє українцям вийти на пенсію, становить 15 років. А що робити…
7 липня на Івано-Франківщині очікується дощ, на решті територій без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…
Хочете здивувати гостей чи просто побалувати себе чимось легким та смачним? Спробуйте десерт «Бульбашки» –…
У православній традиції святі посідають особливе місце – не як заміна Богу, а як наші…