Вівторок, 16 Серпня, 2022
ГоловнаПільгиПільги: хто може не платити за автостоянку?

Пільги: хто може не платити за автостоянку?

Этот материал также доступен на русском языке
Питання надання безкоштовних (пільгових) місць на парковках та автостоянках вирішують органи місцевого самоврядування.

«Я – чорнобилець 1-ї категорії та особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи. Чи належаться мені пільги щодо оплати автостоянки (за паркомісце)?

Андрій Федосійович, м. Київ»

Кому надають пільги?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку надання пільг водіям з інвалідністю… на безкоштовне паркування та зберігання транспортних засобів» № 585 від 25 травня 2011 року (у редакції від 17.02.2018 р.), право на безкоштовне паркування та зберігання машин на автостоянках надаються водіям з інвалідністю. При цьому власники гаражів права на пільги не мають.

Питання надання безкоштовних (пільгових) місць на парковках та автостоянках вирішують органи місцевого самоврядування. Зокрема, вони встановлюють необхідну кількість місць для безкоштовного зберігання транспортних засобів і компенсують власникам автостоянок послуги за зберігання машин пільговиків. Підставою для надання пільгового місця є направлення, видане органом місцевого самоврядування і адресоване його власнику. Але цьому передує ціла низка правових процедур.

Куди йти і що робити?

Для отримання пільгового місця на автостоянці водій повинен подати до територіального управління соціального захисту за місцем реєстрації такі документи:

  •  заяву із зазначенням адреси автостоянки, де заявник хоче отримати пільгове місце;
  •  копію паспорта (з пред’явленням оригіналу);
  •  копію пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, або довідку, в якій міститься запис про інвалідність (з пред’явленням оригіналу);
  •  копію свідоцтва про реєстрацію машини (з пред’явленням оригіналу);
  •  копію посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії (з пред’явленням оригіналу).

Окрім водія, заявку до управління соціального захисту мусить подати і адміністрація автостоянки (з необхідними юридичними документами). Після перевірки документів соцслужба передає інформацію до місцевих органів самоврядування, де протягом місяця ухвалюється рішення про виділення пільгового місця водієві або про відмову у ньому. Якщо буде ухвалено позитивне рішення, власник автостоянки зобов’язаний у місячний термін надати заявникові місце для безкоштовного зберігання машини.

Термін безкоштовного зберігання машини на автостоянці відповідає терміну, на який встановлено інвалідність. Якщо цей термін не буде подовжено протягом місяця, водій позбавляється права безкоштовного користування стоянкою і зобов’язаний звільнити надане йому місце.

*Постанова Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку надання пільг водіям з інвалідністю, водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у тому числі транспортними засобами, що належать громадським організаціям осіб з інвалідністю, підприємствам, установам, організаціям, які провадять діяльність у сфері соціального захисту населення, на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів» № 585 від 25 травня 2011 року (у редакції від 17.02.2018 р.).

Нове на сайті