В уряді анонсували чергову пенсійну реформу: коли чекати на зміни

Запровадити бальну пенсійну систему, накопичувальну пенсію, а також базову соціальну допомогу в Україні планують у 2025 чи 2026 році.

Про це заявила перша заступниця міністерки соціальної політики Дар’я Марчак в ексклюзивному інтерв’ю експерту з пенсійних питань “На пенсії” Сергію Коробкіну.

Раніше ми розповідали, що індексацію пенсій у 2025 році хочуть провести по-новому.

За її словами, за кожним із цих напрямків дуже великий рух. За накопичувальною системою законопроєкт розроблено, подано на погодження зацікавленим центральним органам виконавчої влади.

Щодо реформи солідарної системи, законопроект розроблено, зараз його фіналізують, щоб також подати на погодження.

Законопроєкт щодо базової соціальної допомоги розроблений, представлений до Кабінету Міністрів, і паралельно напрацьовується пілотний проект для того, щоб протестувати механіку.

«Ми сподіваємося, що ці наші плани незабаром буде реалізовано. Але треба розуміти, що складні системні зміни не можна зробити миттєво. Тому що вони передбачають і значну кількість розрахунків, і потребу передбачити сотні різних ситуацій, які можуть статися. Треба спрогнозувати, як система працюватиме у кожному конкретному випадку», – сказала Марчак.

За її словами, реформи мають запустити у найближчі два роки.

«Очевидно, що ненормально 20 років запроваджувати накопичувальну систему. Я це називаю «реформа довгобуду». Ми не маємо планів ще 20 років витрачати на реалізацію цієї реформи. Ми зараз підійшли до того, коли вже є готові законопроекти із деталізованими відповідями на величезну кількість питань. Сподіваємося, що протягом 2025 року всі ці реформи будуть або прийняті та готові до впровадження з 2026 року, або прийняті та впроваджені вже наступного року», – наголосила заступниця міністерки соцполітики.

Також Марчак наголосила, що не варто ставити знак рівності між підвищенням пенсій та реформуванням системи, оскільки реформа більш глобальна. Насамперед вона повинна зробити систему простішою, зрозумілішою і прозорішою.

Друга важлива складова реформи – необхідність припинити девальвацію пенсій, що, на жаль, поступово відбувається через нинішню недосконалість законодавства.

«Сьогодні формула індексації призводить до того, що згодом потроху, але реальна вартість твоєї пенсійної виплати стає меншою. Тому пенсійна реформа має підвищити розміри пенсій для значної частини українських пенсіонерів – але не тому, що ми хочемо займатися популізмом, а тому, що ми справді бачимо, що у значної кількості громадян справедливий розмір пенсійної виплати має бути вищим», – наголосила Марчак.

І третя дуже важлива складова – це необхідність забезпечити рівні правила гри для всіх громадян, коли йдеться про страховий розмір пенсій. Важливо розуміти, що розмір пенсій залежить насамперед від обсягу фінансового ресурсу, який перебуває у Пенсійного фонду. Обсяг фінансового ресурсу генерується тими вкладами, які кожен з українців як платник податків здійснює тут і сьогодні.

Повну версію інтерв’ю читайте за посиланням.

Вас також можуть зацікавити новини:

Новое на сайте

  • Новини

Такого ви ще не їли: салат із запеченою редискою та картоплею

Коли на прилавках та столах з'являються редиска, спаржа, різна зелень, залишається тільки вибрати, що до…

18/05/2025 18:53
  • Статті

Виплати ветеранам: кому, коли і скільки обіцяють

Нещодавно уряд встановив розмір разової грошової допомоги, яку сплачують ветеранам та їхнім близьким до Дня…

18/05/2025 18:17
  • Статті

Біодобавки: користь чи ризик для организма

Подорожчання ліків призвело до нового підйому зацікавленості до біологічно активних добавок (БАДів). Супроводжувальна інформація гарантує…

18/05/2025 17:04
  • Статті

Як використовувати чебрець на кухні: поради досвідчених господинь та кухарів

Чебрець - ароматна пряність із легкими хвойними нотками, пряним смаком і приємною гіркуватістю.

18/05/2025 16:16
  • Статті

Відомі люди на монетах: чому «Запорожець за Дунаєм» в СРСР намагалися переписати

Ми продовжуємо рубрику «Відомі люди на монетах», де знайомимо вас із викарбуваними в металі знаменитими…

18/05/2025 14:58
  • Статті

Якщо у вас з’явилися болючі вузлики у м’язах: у чому їхня небезпека – ні УЗД, ні рентген не покажуть

У вас з'явилося відчуття стягнутості або болю в певному м'язі? На УЗД і рентгені в…

18/05/2025 13:59