Понеділок, 22 Липня, 2024
ГоловнаНовиниРеволюційний пенсійний закон ухвалено: як тепер враховуватимуть стаж (відео)

Революційний пенсійний закон ухвалено: як тепер враховуватимуть стаж (відео)

Этот материал также доступен на русском языке
25 квітня у Верховній Раді ухвалили пенсійний законопроєкт №9453. Про що йдеться в новому законі та про що в уряді замовчують, адже в законі є не тільки позитивні норми, а й ті, які ускладнять життя багатьом і нинішнім, і майбутнім пенсіонерам.

У новому відео на Youtube-каналі “На пенсії” експерт нашого видання, журналіст Сергій Коробкін відповідає на такі запитання: 

  • Як враховуватимуть в Україні стаж, набутий за кордоном і в Росії?
  • Як враховуватимуть у пенсійній справі роботу в СРСР?
  • Як призначатимуть пенсії кримчанам?
  • Як враховуватимуть працю після 2014 року на непідконтрольних територіях?
  • Кого зобов’яжуть проходити фізичну ідентифікацію?

Як враховуватимуть стаж, набутий за кордоном 

Новий закон, зокрема, передбачає зарахування стажу тим, хто працює за кордоном. Для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, набутий в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення та внески до Пенсійного фонду України не сплачувалися.

Тобто людина після повернення з-за кордону, наприклад, з Італії, матиме змогу зарахувати період роботи в цій країні для визначення права на пенсію в Україні у 60, 63 або 65 років залежно від наявного стажу. 

Для цього необхідно буде надати до Пенсійного фонду документ, що підтверджує роботу за межами України. Однак варто звернути увагу, що такий стаж враховуватиметься тільки для визначення права на пенсію, але не враховуватиметься під час її розрахунку. 

Якщо у людини не вистачає стажу, щоб вчасно піти на пенсію, то весь закордонний стаж врахують, але зроблять це умовно. Цей умовний стаж дасть змогу піти на пенсію вчасно, а от розмір самої пенсії визначатиметься тільки виходячи зі стажу набутого в Україні, тобто тільки за той час, коли сплачувалися страхові внески. Тобто робота за кордоном не впливатиме безпосередньо на коефіцієнт стажу та розмір пенсії.

Як враховуватимуть стаж у Росії та інших країнах СНД

Але, загалом, ця норма, певною мірою, є революційною, адже в міністерстві нагадали, що і Росія, і Україна вийшли з пенсійної угоди між державами-учасницями СНД. І у зв’язку з цим українці, які свого часу працювали в Росії, Білорусі, Вірменії, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані та Узбекистані, втратили можливість включати періоди такої діяльності до свого страхового стажу в Україні.

До страхового стажу під час призначення пенсії в Україні не зараховуватиметься робота в Росії ітачастково не зараховуватиметься робота на непідконтрольних територіях. Хоча, в принципі, вона і сьогодні не зараховується, тому що страхові внески до Пенсійного фонду не сплачуються. Тепер без внесків зараховуватиметься будь-який стаж за кордоном, крім Росії.

“Закон передбачає не зараховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди – військової служби, у силових структурах, незаконних збройних або воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади”, – повідомили в Мінсоцполітики.

Як призначатимуть пенсії кримчанам

Спрощується механізм виплати пенсії для кримчан. Для них скасовано вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду РФ. Відтепер людині, яка переїхала з Криму, просто достатньо подати заяву, в якій вказати, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримати в Україні. Жодних підтверджень від пенсійних органів Криму не потрібно.

Раніше таке підтвердження в Пенсійному фонді вимагали. Людина його надати, природно, не могла і пенсію просто не призначали.

Про що мовчать в уряді з приводу прийнятого закону №9453 розповідає в новому відео на Youtube-каналі “На пенсії” експерт нашого видання, журналіст Сергій Коробкін.

Вас також можуть зацікавити новини:

Про що замовчує уряд: що зміниться для українських пенсіонерів у травні (відео)

Щомісяця зникає 100 тисяч пенсіонерів – шокуючі цифри Пенсійного фонду (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні