«Я – працююча пенсіонерка, мені 69 років. За весь час на пенсії перерахунок за стажем був один раз. Я була в пенсійному і писала заяву. Читала в газеті, що повинні робити перерахунок автоматично кожні два роки. Чи так це? Якщо так, то чому не роблять? Моя пенсія – 2200 гривень.
Дронова А. Я., с. Вербівське, Дніпропетровська обл.»
Нагадаємо, що за кожні два роки, відпрацьовані після виходу на пенсію, пенсіонер має право на перерахунок пенсії. Раніше для цього потрібно було обов’язково писати відповідну заяву. Починаючи з 2018 року, такі перерахунки робляться автоматично – щороку з 1 квітня. Якщо людина має право на перерахунок, але заяву не написала, то такий перерахунок їй найближчої весни зроблять все одно. Для цього у Пенсійного фонду є всі необхідні дані.
***
Можемо припустити, що хоча б один перерахунок без вашої участі за останні пару років вам вже зробили. Це краще уточнити в місцевому Пенсійному фонді. Але практика показує, що такий перерахунок не завжди можна відчути. Ми вже не раз це показували на прикладах. При перерахунку може збільшитися основний розмір пенсії і через це – зменшитися розмір доплати до мінімальної пенсії. Загальний розмір пенсії при цьому залишається незмінним. Навіть в Пенсійному фонді відзвітували, що цього року вони з 1 квітня перерахували пенсії для 633 тисяч працюючих пенсіонерів, але фактично пенсія зросла тільки в половині випадків – у 313 тисяч пенсіонерів. Нагадаємо, що в цьому році зазначений перерахунок зробили із запізненням – тільки до літа, а доплату за перерахунком за квітень і травень виплачували в липні.
Сергій Коробкін, незалежний консультант