Ключові тези
- За військовими зберігається грошове забезпечення на весь період стаціонарного лікування та реабілітації, зокрема за кордоном.
- Скасування 12-місячного ліміту не звільняє від обов’язкового проходження військово-лікарської комісії.
- Порядок нарахування спеціальних премій та бойових під час тривалого лікування окремо врегулює Кабмін.
- Закон передбачає покращене харчування у медустановах та безоплатне забезпечення високофункціональними протезами.
Також цікаво: На приватних землях будуватимуть фортифікації без згоди власників: новий законопроєкт
Скасування обмеження у 12 місяців
Як зазначають в Міноборони, раніше грошове забезпечення за останньою займаною посадою зберігалося за військовим під час стаціонарного лікування на термін не більше ніж 12 місяців поспіль. Закон № 495ар-IX змінює цю норму: тривалість перебування в закладах охорони здоров’я не обмежуватиме право на збереження основних виплат. Нове правило розповсюджується і на тих бійців, які проходять курс відновлення у закордонних клініках.
Проходження ВЛК залишається обов’язковим
Зміна термінів виплат не означає скасування медичного нагляду. Після завершення лікування, але не пізніше ніж через 12 місяців від його початку, військовослужбовець зобов’язаний пройти медогляд для визначення придатності до військової служби. Якщо ж реабілітація чи терапія триває понад рік, повторний огляд ВЛК проводитиметься не рідше ніж один раз на 4 місяці у порядку, який затвердить Кабінет Міністрів.
Що буде з додатковими та “бойовими” виплатами
Варто враховувати, що збереження грошового забезпечення не означає автоматичного нарахування всіх додаткових винагород. Умови, за яких під час тривалого лікування виплачуватимуться надбавки та спеціальні премії, будуть деталізовані в окремій постанові Уряду.
Покращене харчування та рівні умови медичної допомоги
Закон розширює соціальні стандарти для бійців у закладах охорони здоров’я та реабілітаційних центрах. Покращеним харчуванням за рахунок державного бюджету відтепер забезпечуватимуть військовослужбовців, ветеранів, звільнених із полону цивільних і військових, а також іноземців та осіб без громадянства, які проходять службу в ЗСУ. Усі вони отримуватимуть медичну допомогу на рівних умовах.
Безоплатне забезпечення високофункціональними протезами
Окремий блок нововведень стосується відновлення здоров’я після важких поранень. Документ закріплює обов’язок держави повністю покривати витрати на високофункціональне протезування та ортезування. Військовослужбовці з травмами, а також особи з інвалідністю внаслідок війни отримуватимуть сучасні протезні системи за рахунок держбюджету.
Прийняті законодавчі зміни суттєво посилюють соціальний захист українських військових та знімають з них часові рамки під час складного лікування. Завдяки цьому захисники можуть зосередитися на відновленні здоров’я та водночас мати фінансову стабільність.
Читають зараз:











