Новини

Скандальне рішення: як держава покарала співачку Таїсію Повалій

Ключові тези:

  • Українська держава вперше зареєструвала майнові права на пісні підсанкційної артистки.
  • Дев’ять хітів Таїсії Повалій перейшли у власність Фонду держмайна.
  • Санкції позбавили співачку не лише творчих прав, а й частини майна в Україні.

В Україні вперше в історії зареєстрували відчуження інтелектуального майна на користь держави. Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій заявив про права на музику і слова дев’яти пісень Таїсії Повалій.  Про це повідомляє Informator.ua.

Раніше ми розповідали: чи буде припинена мобілізація у випадку перемир’я з Росією. 

Які пісні Повалій тепер належать державі

До переліку  відчужених пісень Повалій увійшли такі відомі твори, як «Обійму тебе», «Любити, розуміти і слухати», «Янголи-охоронці», «Назавжди», «Просто я хочу», «Бусинки кохання», «Більше ніж близько», «Я лечу в далечінь з тобою синю» та «Доброго ранку». 

Автори передали ці пісні співачці за договорами відчуження, проте тепер вони офіційно належать Україні.

Як спрацювали санкції проти Повалій

Передача прав стала можливою завдяки Закону України «Про санкції». Застосований механізм дозволив стягнути активи підсанкційної особи в дохід держави. 

За словами Любові Майданик, заступниці директора УКРНОІВІ, це перші реєстрації авторського права, які підтвердили ефективність дії санкцій і перетворення активів на ресурс для країни.

Зауважимо: На жаль, навіть втративши права, Повалій може виконувати пісні на концертах у Росії. Українські продюсери вже не раз наголошували: факти порушення авторських прав у РФ фіксуються постійно, однак юридично вплинути на ситуацію неможливо.

Конфлікти в родині Повалій і втрата майна

Сама співачка і її чоловік-продюсер Ігор Ліхута публічно ситуацію не коментують. Натомість у російських інтерв’ю співачка зізналася, що втратила контакт із сином Денисом. 

Він відкрито називає її «зрадницею» і навіть у день її 60-річчя написав у соцмережах: «З ювілеєм, тричі зрадник».

Нагадаємо, що крім втрати творчих прав, арешт накладено й на майно співачки в Україні. А саме: на автомобіль BMW, сім земельних ділянок у Київській області площею понад 9 га, житловий будинок у 443 кв. м та інше нерухоме майно.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Новини

Соковита свинина у маринаді – м’ясо просто тане у роті: ідеальний рецепт на Різдво та Новий рік

Маринадів для м'яса існує безліч. Пропонуємо вам простий та економний варіант – маринад із гірчицею,…

10/12/2025 05:23
  • Статті

Великі пластикові контейнери: коли простір нарешті працює на вас

Місткі, міцні та зручні, такі ємності підходять для зберігання сезонних речей, інструментів, текстилю, спортивного інвентарю…

10/12/2025 00:52
  • Новини

Україну накриють дощі: детальний прогноз по регіонах на середу

Буде хмарно і волого. Синоптики розповіли, чим здивує погода 10 грудня.

09/12/2025 22:30
  • Новини

Штормитиме цілий день: прогноз магнітних бур на 10 грудня

Сонячні спалахи та магнітні хвилі. Якою буде космічна погода у середу?

09/12/2025 21:30
  • Новини

Що поставити під ялинку, щоб 2026 рік приніс мир і достаток у дім

Свята наближаються. Ось які символи удачі добробуту й оновлення кладуть під ялинку на Різдво.

09/12/2025 20:30
  • Новини

Як зміниться мобілізація у 2026 році: хто, крім ТЦК, вручатиме повістки призовникам

Мобілізаційні міри у наступному році стануть жорсткіші. Чому перелік «вручальників» повісток стане ширшим і кого…

09/12/2025 19:30