Ключові тези:
Раніше ми розповідали, чи можуть пенсіонери рибалити безкоштовно.
Золотий карась — представник родини коропових, який ще на початку ХХ століття був широко поширений у річках, ставках, заплавах і озерах України. Може жити до 10–12 років. Однак за останні десятиліття його чисельність катастрофічно зменшилася.
За словами іхтіологині Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлії Куцоконь, ситуація змінилася після створення водосховищ і масштабного вселення сріблястого карася у 1950–60-х роках, пише Телеграф.
«І ми насправді не знаємо, чи сріблястий у нас аборигенний, чи він завезений ще раніше, для Європи, не тільки для України, — розповідає науковиця.
Експертка пояснює: поширена думка, що золотого карася витіснив сріблястий, — лише частина правди. Важливу роль відіграли й зміни у типі водойм.
Золотий карась надає перевагу стоячим або заплавним водоймам, які періодично затоплюються, і де росте свіжа водна рослинність. Саме такі умови потрібні рибі для успішного нересту. Якщо ж рослини постійно затоплені й починають гнити, нерест золотого карася ускладнюється. У водосховищах він почувається гірше.
Попри те, що в багатьох річках України золотий карась уже зник, він ще трапляється в окремих регіонах — зокрема, у заплавах Десни та інших локальних водоймах. Але його популяція мізерна.
Читайте також:
Чи буде магнітна буря 20 липня, які прогнози дають вчені та як зберегти здоров'я при…
В Україні змінено порядок нарахування однієї з пенсійних надбавок – тепер її виплата залежатиме не…
Пророк Ілля був не просто вісником істини – він жив у боротьбі, у вогні, на…
Частина пенсіонерів мають право отримати спеціальні надбавки до пенсії. Про які доплати йдеться і хто…
Більшість городників викидають рослину після першого збору врожаю, навіть не підозрюючи, що салат може знову…
Сезон кабачків у розпалі, і це чудовий привід спробувати щось новеньке. Відома фуд-блогерка пропонує простий…