Ключові тези:
Раніше ми розповідали, як народилася пісня «Мамо, вечір догоря».
Народився Ігор Дмитрович 10 грудня 1941 року в місті Фрунзе (нині – Бішкек, столиця Киргизтану). Батько – кадровий військовий – був евакуйований туди з родиною. Після Другої світової війни сім’я повернулася в Україну. Ігор закінчив загальноосвітню та музичну школи в Тернополі. Згодом було навчання на композиторський факультет Київської державної консерваторії.
У 1966 році Ігор Поклад створив унікальний на той час вокально-інструментальний ансамбль «Мрія». Колектив мав шалену популярність, став лауреатом Всесоюзного конкурсу артистів естради, поряд з легендарними на той час «Піснярами». Але Поклад вимушений був припинити керування цим проєктом через службу в армії.
Як не дивно, ця обставина стала доленосною у його творчості. Саме під час служби музикант познайомився з поетом-початківцем Юрієм Рибчинським. Разом вони створять чимало знаменитих хітів. Серед них:
У співпраці з Борисом Олійником народилася пісня «Мамо, вечір догоря», яку також співала Ніна Матвієнко. Пісня «Моя Україна» була написала на словами Миколи Ткача.
Ігор Поклад писав музику і для кінематографу. Працював з режисером Леонідом Биковим. Дуже шкодував, що свого часу відмовився від роботи над фільмом «В бій ідуть одні «старики». Його творчість ми також знаємо з мультиплікаційного серіалу «Як козаки…» та стрічки «Енеїда».
Ігор Поклад був одружений зі Світланою. Власне вона й повідомила загалу про смерть чоловіка, розмістивши допис у Фейсбуці 9 липня 2025 року: «От і все… Любила, люблю і любитиму завжди… Помоліться за Ігоря Дмитровича, будь ласка… За його безсмертну душу…».
Познайомилося майбутнє подружжя, коли дівчина була студенткою другого курсу Київського університету. Ігор Дмитрович – тоді вже досить відомий композитор, на 11 років старший – запросив її на гру київського «Динамо». Після першого побачення пара розійшлася на довгі 10 років. А тоді знову зустрілися та одружилися, щоб більше ніколи не розлучатися.
У 2014 році Ігор Поклад переніс кілька складних операцій. У 2022-му пережив російську окупацію у Ворзелі Бучацької громади на Київщині. Пізніше був евакуйований.
Ігор Поклад був удостоєний Шевченківської премії (1986 рік) та звання Народний артист України (1997 рік). Нагороджений орденом За заслуги ІІ ступеню, орденом Князя Ярослава Мудрого V ступеню,. Композитора також визнали «Людиною року – 2016». У 2021 році присвоєно звання Герой України з врученням ордену Держави – найвищого ступеню відзнаки в Україні. 2024 року він став Національною легендою України.
Читайте також:
Вибір сонцезахисних окулярів – це не тільки про моду та фото для Instagram. Це про…
Коли немає часу на складні рецепти, ці тефтелі виручать - готуються швидко, виходять ситними та…
В Україні майже 9 мільйонів людей живуть за межею бідності, але державні програми підтримки охоплюють…
З липня більшість видів допомог, які раніше оформлювали у відділах соцзахисту, тепер виплачуватиме Пенсійний фонд.…
Хочете, щоб ваша цибуля зберігалася довго? Дізнайтесь, як не проґавити ідеальний момент для збору врожаю.
Цей домашній сир має насичений смак і щільну текстуру, як у справжніх сироварів. А головне…