Захистити гроші від крадіжки з банківської картки допомагає PIN-код. Втім, не всі комбінації цифр є безпечними – деякі з них шахраї легко вираховують і знімають гроші з рахунку. Розповідаємо, що треба знати, щоб убезпечити себе.
Раніше ми розповідали, як часто треба перезавантажувати телефон, щоб він працював без перебоїв: поради експертів.
Найпопулярніші PIN-коди, які не варто встановлювати
Фахівці за допомогою спеціальної програми проаналізували 29 мільйонів PIN-кодів із бази даних Have I Been Pwned. Це австралійський сервіс, завдяки якому будь-хто може перевірити, чи були їхні банківські дані викрадені.
Провівши дослідження, вони встановили чотири найпопулярніші варіанти PIN-кодів, які люди встановлюють для:
- банківських карт;
- гаджетів;
- комп’ютерів;
- електронних замків.
Отже, найпопулярнішими PIN-кодами, які легко можуть вгадати шахраї, є:
- 1234 (ним користується близько 10% людей);
- 1111;
- 0000;
- 1342.
Саме їх при спробі зламу даних шахраї використають у першу чергу.
Також, за словами експертів, не варто встановлювати PIN-коди з роками народження, адже ці дані шахраї можуть легко дізнатися із соцмереж.
Як правильно обрати PIN-код
Фахівці радять дотримуватись кількох простих правил при виборі PIN-коду – дотримуючись їх, ви забезпечите надійний захист для своїх даних і захистите себе від шахраїв:
- Не обирайте прості та очевидні комбінації, які легко вгадати.
- Водночас не обирайте надто складні комбінації, адже такий PIN-код ви легко можете забути.
- Перейдіть з чотиризначного на шестизначний PIN-код — він суттєво збільшить кількість можливих варіантів (до одного мільйона), завдяки чому шахраям буде значно тяжче вгадати потрібну комбінацію.
- Використовуйте PIN-коди з поєднанням цифр та букв — їх підібрати найскладніше. Для банківських карт таку пораду не застосуєш, проте вона допоможе захистити смартфон та інші пристрої, які містять важливі дані.
Знаючи та дотримуючись простих правил зі встановлення PIN-кодів, ви забезпечите надійний захист для важливих даних і попередите їх крадіжку шахраями.
Джерело: ABC News
Читайте також: