Неділя, 18 Травня, 2025
ГоловнаЗдоров'яПоганий сон підвищує ризик мігрені: нове дослідження підтверджує зв’язок

Поганий сон підвищує ризик мігрені: нове дослідження підтверджує зв’язок

Этот материал также доступен на русском языке
Мігрень має «біологічний годинник» — порушення сну можуть його запускати. Дослідники підтвердили: сон — ключовий чинник у профілактиці головного болю.

Раніше ми писали, що недосипання вбиває серце: як мелатонін впливає на здоров’я серцево-судинної системи.

Недосипання та низька якість сну можуть збільшувати ризик виникнення нападу мігрені вже наступного ранку.

Американські науковці виявили, що поганий нічний відпочинок підвищує ймовірність виникнення мігрені на 22%. Учасники дослідження, яке охопило майже 500 осіб віком від 7 до 84 років, щодня фіксували свій емоційний стан, рівень енергії та якість сну в електронних щоденниках. Також використовувалися спеціальні пристрої для об’єктивного моніторингу сну.

Окрім сну, на ризик нападів впливали зміни енергії та стрес. Наприклад, зниження енергії напередодні збільшувало шанс мігрені на 16%. Водночас високий рівень енергії в поєднанні зі стресом також асоціювався з підвищеним ризиком — до 17%.

Дослідження підтвердило: у значної частини людей з мігренню головний біль виникає в один і той самий час доби, що може бути пов’язано з порушенням циркадних ритмів. Експерти наголошують: регулярний сон, відпочинок за потреби та дотримання ритму життя — ключ до профілактики нападів.

«Дуже важливо підтримувати адекватний графік сну. Усім пацієнтам із хронічним головним болем, особливо з мігренню та кластерним головним болем, слід частіше відпочивати і йти спати, коли втомилися. Важливість цього дослідження підтвердило наші знання про заохочення пацієнтів із розладами головного болю до покращення загальної поведінки щодо сну», – наголосив невролог з лікарні Providence Mission у Каліфорнії, доктор Джоуї Гі.

Джерело: MozOK

Вас також можуть зацікавити новини:

 

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні