Новини

Пенсіонери можуть залишитися без пенсії: кому заблокують банківські картки

Через борги за комунальні послуги рахунки пенсіонерів можуть заморозити.

Раніше ми розповідали, скільки треба працювати, щоб заробити мінімальну пенсію в Україні.

Попри воєнний стан у країні, усі громадяни, у тому числі й пенсіонери, мусять вчасно сплачувати за спожиті комунальні послуги. В іншому разі виконавча служба може арештувати банківські рахунки боржників, а це означає, що доступу до них власники не матимуть.

Втім, навіть не погасивши заборгованість, доступ до банківських рахунків можна відновити. Законодавством передбачено, що рахунки, які використовуються виключно для отримання пенсій, соціальних виплат чи стипендій не мають заморожувати. Тож зітнувшись з такою проблемою, пенсіонер має отримати довідку від банку та Пенсійного фонду про те, що рахунок використовується виключно для отримання пенсійних виплат і подати заяву до виконавчої служби про зняття арешту.

Ну а щоб проблем надалі не виникало, краще укласти договір з постачальником комунальної послуги про реструктуризацію боргу. Також для зменшення фінансового навантаження варто подати заяву до Пенсійного фонду про надання субсидії. Це можна зробити в будь-якому сервісному центрі ПФУ.

Вас також можуть зацікавити новини:

Новое на сайте

  • Новини

Стосується всіх, хто розраховується карткою у магазині – нововведення від ПриватБанку

Один із найбільших банків України впровадив корисне оновлення у додаток для прийому платежів «Термінал»

24/06/2025 21:56
  • Статті

Клаустрофобія: чому ми боїмося замкнутого простору та як із цим впоратися

У когось серце починає калатати ще біля ліфта. В іншого — руки мокріють при думці…

24/06/2025 20:57
  • Новини

Водіїв почали штрафувати на автозаправних станціях: за що доведеться заплатити

На автозаправках діють суворі правила, і їх порушення може призвести до серйозних фінансових втрат. Які…

24/06/2025 19:59
  • Новини

З 1 липня набувають чинності нові правила для ВПО: що зміниться влітку 2025 року

З початку липня 2025 року внутрішньо переміщені особи в Україні зіткнуться з новими правилами.

24/06/2025 18:59
  • Новини

Котлети з кукурудзяної крупи із сиром: і дорослі, і діти будуть у захваті

Кукурудзяні котлети найчастіше готують із каші, що залишилася, "щоб не пропадали продукти", але можна приготувати…

24/06/2025 17:57
  • Статті

Чому пенсіонеру можуть відмовити в грошовій допомозі

Часто пенсіонери звертаються до редакції, щоб отримати відповіді на запитання, на які їм не відповіли…

24/06/2025 16:59