Розбираємо сьогодні черговий лист від читачки газети «На пенсії». Мова піде про надбавки до пенсії. Чи має право людина на них, чи ні? Зокрема доплата за вік, а також надбавка одинокому пенсіонеру. Також розповім, що таке одинокий пенсіонер.
Ні, це не обов’язково людина, яка живе сама. І навпаки не завжди людину, яка живе сама, можуть вважати одиноким пенсіонером.
Раніше ми розповідали, чому підвищення після квітневого перерахунку отримають не всі працюючі пенсіонери.
Написала нам Галина Іванівна з м. Конотоп, Сумської області:
“Мені 75 років. Нещодавно дізналася, що є постанова, згідно з якою маю одержувати додатково кошти до пенсії, оскільки я ніколи не була в шлюбі і відповідно не маю дітей”.
Отже, в цьому випадку може йтися про два види різних надбавок. Перша – це щомісячна компенсаційна виплата особам, які досягли 75 років. Нагадаю, що таким людям до пенсії встановлюється доплата в розмірі до 456 гривень. При цьому варто розуміти, що пенсіонерам у віці від 70 до 74 років встановлюється доплата в розмірі до 300 гривень, тому коли такій особі виповнюється 75 років, то фактично доплата становить лише 156 гривень.
Наразі відповідні доплати передбачені постановою Кабінету Міністрів від 24 лютого 2023 року № 168. В конкретному випадку, якщо пенсія менше, ніж 10340 гривень, то компенсаційна виплата за досягнення 75 років в розмірі 456 гривень має входити до загального розміру пенсії. В цьому можна переконатися в Пенсійному фонді.
Але, оскільки у листі написано, що жінка має статус одинокого пенсіонера, то мова, скоріше за все, йде про зовсім іншу доплату і постанову: від 2 квітня 2005 року №261 (зі змінами від 29 липня 2020 року).
Це Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд. Там багато чого цікавого. Але ми зупинимося саме на допомозі на догляд.
Постановою зокрема передбачено, що одинокі особи, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду, мають право на державну соціальну допомогу на догляд.
Розмір такої допомоги наразі становить 40% прожиткового мінімуму, тобто 944,40 гривні.
2361 грн х 40% = 944,4 грн
Отже, щоб оформити таку доплату має збігтися щонайменше три умови. Треба:
Оскільки Галині Іванівні тільки 75 років, то мова про таку надбавку поки йти не може.
Додам, що така допомога може бути призначена лише тим, хто одержує пенсію відповідно до Законів або «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (тобто звичайну) або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Якщо пенсія призначена за іншими законами, то така доплата неможлива в принципі.
Також важливо знати, що одинокими особами вважаються громадяни, які не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати.
Більш детально про те, хто такий одинокий пенсіонер і як це підтвердити – дивіться у нашому новому відео.
Вас також можуть зацікавити новини:
Українські учні вже цього навчального року вивчатимуть новий предмет. Навіщо це потрібно – пояснив міністр…
Не всі пенсіонери знають, що через одну банальну дію можуть отримати штраф до 300 гривень.…
Організація трансферу для великої групи людей — це завдання, яке потребує не тільки надійного транспорту,…
Верховна Рада України ухвалила важливе рішення щодо відзначення нової пам'ятної дати. Що відомо.
Питання про те, що корисніше – кава чи зелений чай, стає дедалі актуальнішим. Обидва напої…
У 2025 році все більше водіїв обирають альтернативне паливо, ставлячи на перше місце економію та…