Полуниця – одна з найулюбленіших літніх ягід багатьох. Втім, іноді її смак може бути занадто кислим і це пов’язано з неправильним вирощуванням. Тож аби виростити солодку полуницю, обов’язково слідуйте цим простим правилам.
Раніше ми розповідали, яке добриво в жодному разі не можна використовувати для малини.
Деякі сорти полуниці кисліші, ніж інші. Тому перед вибором полуниці на посадку треба ретельно ознайомитися з особливостями сортів і обрати найсолодші.
Треба пам’ятати, що полуниця добре плодоносить лише протягом перших трьох – чотирьох років, в окремих випадках – до шести. Після – цього рослини потребують оновлення, оскільки коренева система вже не працюватиме, як раніше.
Надмірний полив призводить до зниження цукру в ягодах і їхньої надмірної кислоти. Тож пам’ятайте, що ґрунт має бути злегка вологим, але не мокрим.
Навесні потрібно внести під полуницю азотні добрива, а у фазі бутонізації та росту ягід вносять – калій або комплексні склади з мікроелементами. Після збору врожаю обов’язково внесіть калійно-фосфорні добрива.
Сонячні промені мають потрапляти на посадки щонайменше вісім годин на день, тому садіть полуницю на сонячній стороні. Також поставте над грядкою дуги і натягніть плівку, обов’язково залишаючи торці відкритими. А ще – прокопайте траншейки для стоку дощової води, щоб волога не застоювалася. І не забувайте ризпушувати ґрунт, щоб земля швидше сохла.
Полуниця віддає перевагу злегка кислому ґрунту — з pH 5,5-6,8, в іншому разі ягоди можуть кислити. Тому в бідний ґрунт додайте компост, а важкий ґрунт розбавте піском. У кислий внесіть деревний попіл або крейду.
Вас також можуть зацікавити новини:
Фінансова допомога від NRC знову доступна для частини заявників, які реєструвалися наприкінці січня 2025 року.…
Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…
У сучасному виробничому процесі технічні умови (ТУ) відіграють ключову роль. Це не просто внутрішній документ…
Багато городників не приділяють уваги гірчиці як сидерату, вважаючи її другорядною рослиною. Але дарма!
Великдень — це час, коли хочеться тепла, домашнього затишку й особливих смаків. Якщо вам до…
З 1 липня в Україні набудуть чинності зміни, які стосуються кожного домогосподарства. Однією з головних…