Раніше ми писали про обов’язкову частку у спадщині: хто має право отримати майно навіть без згадки в заповіті
Українці можуть втратити право на спадщину, якщо вони уникали надавати допомогу спадкодавцеві або вчинили протиправні дії щодо нього, зокрема замах на життя або перешкоджали складанню заповіту. Крім того, право на спадщину не матимуть особи, позбавлені батьківських прав чи перебували в недійсному шлюбі з померлим.
Про це повідомляє Міністерство юстиції України. Спадкування – важливий юридичний процес, що відбувається після смерті особи та передбачає передачу її майна спадкоємцям.
Цей процес в Україні регулюється Цивільним кодексом, який визначає загальні правила отримання спадщини, а також випадки, коли особа може бути позбавлена цього права. Відповідно до статті 1223 Цивільного кодексу, спадкоємцями можуть бути:
Проте навіть при наявності заповіту або родинного зв’язку не всі особи мають право на спадщину. Закон чітко визначає обставини, за яких спадкоємець може бути позбавлений цього права. Згідно з статтею 1224 Цивільного кодексу, не можуть бути спадкоємцями особи, які:
Також особу може бути усунено від спадкування за рішенням суду, якщо доведено, що вона не надавала необхідної допомоги спадкодавцеві, коли той перебував у безпорадному стані через похилий вік, хворобу чи інвалідність. Це положення особливо актуальне в ситуаціях, коли родичі мають формальне право на спадщину, але фактично не піклувалися про спадкодавця, що може бути оцінене судом як моральна непридатність до спадкування.
Вам буде корисно:
Якою буде синоптична ситуація в країні в понеділок, 21 липня?
Важливо у дні з магнітними бурями та напередодні приділяти особливу увагу здоров'ю
Бутербродниця чи сендвічниця – незамінний помічник на кухні, особливо якщо в будинку є школярі чи…
Багато хто вважає, що головне просто виспатися. Але лікарі стверджують: поза уві сні може бути…
Facebook став на шлях очищення: мільйони профілів видалені, і це лише початок. Розповідаємо, як не…
Тиждень подарує нам енергію, але й випробуватиме на міцність. Кому важливо пригальмувати, а кому діяти?