Сьогодні поговоримо про державні будинки для літніх людей. Тож розбираємо:
Раніше ми розповідали, кому не варто чекати на підвищення пенсії після перерахунку.
Отже, у будинок для людей похилого віку та осіб з інвалідністю на постійне проживання беруть тих, хто за станом здоров’я потребує цілодобового догляду, побутової та медичної допомоги й реабілітації.
Щодо поняття «літні люди», згідно зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» це ті, хто вже досяг або за 1,5 року досягне пенсійного віку.
А от за Типовим положенням, затвердженим постановою Кабміну № 772, в інтернатах для людей з інвалідністю можуть проживати особи віком від 18 до 60 років.
Звісно, закон для всіх один, але є люди, кому надають пріоритет. Це ті, хто:
В державних інтернатах підопічні можуть перебувати як безоплатно, так, за деяких умов, і за гроші.
Повністю безплатне утримання надається:
А от тих, хто має дохід від 2 до 4 прожиткових мінімумів, тобто 9 444 гривні, поселяють до інтернату за диференційовану плату, за тарифами зазначеними у спеціальному Порядку, затвердженому урядом.
А з найбагатіших, тобто тих, хто має дохід вищий за чотири прожиткові мінімуми, беруть повну плату за проживання та надані послуги.
Також за наявності вільних місць до інтернату можуть взяти людину, навіть якщо є ті, хто має подбати про неї за договором довічного утримання чи спадковим договором. Звісно, це можливо тільки за умови повної оплати послуг.
Зверніть увагу, необхідні реабілітаційні послуги завжди надаються безплатно, якщо людина має інвалідність.
Щодо отримання пенсії – тут є дуже важливий момент.
За статтею 48 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсіонеру, який перебуває на повному державному утриманні, виплачується лише чверть його пенсії.
Якщо на утриманні у нього є непрацездатні члени сім’ї, то йому так і буде 25 відсотків, а от решту, але не більш як 50 відсотків пенсії – виплатять його родичам.
Звісно, йдеться не про аби яких родичів «сьома вода на киселі». Це можуть бути:
Якщо ж пенсіонер утримує декілька людей, то половина його пенсії розподіляється між ними рівними частинами. А решта знов-таки перераховується на рахунок закладу, де перебуває пенсіонер, та спрямовується, принаймні так зазначає закон, – цитую – виключно на поліпшення умов проживання підопічних.
Щодо тих, хто повністю або частково сплачує за своє проживання, а також тих, хто отримує тільки денний догляд, тобто не ночує та не харчується у закладі – так, є і така послуга в будинках престарілих – їм пенсія виплачується у повному розмірі.
З усім тим, є умови, коли у наданні путівки можуть все ж таки відмовити. Це може статися, якщо людина має медичні протипоказання, а саме:
Насамперед це пов’язано з тим, що такі люди становлять загрозу здоров’ю чи безпеці інших мешканців закладу.
Про те, як потрапити до державного будинку для літніх людей, чи можна його залишити, якщо змінилися умови – дивіться у відео.
Авторка: Ірина Полякова
Вас також можуть зацікавити новини:
Частина українців можуть отримати безкоштовні продуктові набори від міжнародної організації. Як це зробити.
Деякі пенсіонери можуть отримувати. На які доплати до пенсій можна розраховувати та як їх оформити.
22 травня в Україні відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття і День Шерлока Холмса . Вшановують…
За понаднормовий стаж українські пенсіонери можуть отримати доплату. Про які суми йдеться, і хто може…
22 травня невеликий дощ очікується у більшості західних областей, на решті територіях країни без опадів.…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?