Щоб виноград вас радував добрим урожаєм, потрібно забезпечити йому належний догляд навесні. Він складається з кількох важливих процедур.
Раніше ми розповідали, що потрібно зробити на початку весни, щоб вишня була солодкою та великою.
Насамперед потрібно позбавити виноград від зимового укриття. Зробити це потрібно з огляду на погоду та температурний режим, адже надто раннє зняття укриття може призвести до загибелі винограду. Робити це потрібно поступово, щоб рослини звикали до зміни температури.
Для початку потрібно зробити отвори для вентиляції. Якщо каркасне укриття, матеріал потрібно відкривати з торців, а якщо лоза укладена на зиму в траншеї, потроху відсувайте щити. Потім з інтервалом два-три дні збільште ступінь відкриття рослин. І тільки коли тепла погода повністю встановиться, можна зовсім позбутися укриття.
Далі видаліть пагони, що підігріли, мають темну і вологу поверхню.
З метою профілактики обробіть ще пов’язану лозу 3-відсотковим розчином мідного купоросу, який захистить від грибних захворювань.
Ділянки, які страждали від шкідників, до розпускання бруньок потрібно обробити будь-яким препаратом проти зимуючих стадій кліщів, попелиць та червців, а через день – дві після цього лозу потрібно підв’язати до шпалер. І пам’ятайте, що всі обробки потрібно завершити до розпускання бруньок!
Щоб грунт добре зберігав вологу, потрібно розпушувати верхній шар, а також мульчувати перегноєм, компостом та іншими підручними матеріалами.
На винограднику першого року підживлення вносити зазвичай не потрібно, але надалі потрібно використовувати готові комплексні розчинні мінеральні добрива (близько 50-60 г на 10 літрів води). Також можна приготувати ефективне підживлення, змішавши 40 г суперфосфату, 15 г аміачної селітри, 10 г сульфату калію і розчинивши все в 10 літрах води. Добрива потрібно внести в отвори в глибину близько 20-25 см довкола куща, відступивши 30-40 см від штамба.
Під дво-, трирічні кущі потрібно влити 10 л розчину. Для дорослих кущів потрібно використовувати 20-30 л розчину та вносити його на відстань близько 80 см від штамба.
Вас також можуть зацікавити новини:
Огірки, посаджені через розсаду, дозволяють зібрати більш ранній врожай. Але досвідчені городники знають, що при…
На всій території нашої країни очікується літній характер погоди з високими температурними показниками та малохмарним…
Магнітні бурі серйозної небезпеки не несуть, але можуть ускладнити життя тим, хто має проблеми зі…
Підвищення температури на планеті може спричинити різке зростання кількості психічних розладів до 2050 року. Вчені…
Колись мертва зона сьогодні дивує життям. На території Чорнобильського заповідника зафіксували найбільше стадо благородних оленів…
Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…