Раніше ми писали про податок на пенсію у розмірі 9%: які зміни готують українцям.
У 2025 році в Україні власники нерухомості повинні сплачувати податок за 2024 рік. Максимальна ставка податку на “зайву” площу становить 104 грн за кожен квадратний метр, що перевищує встановлені норми.
Згідно з інформацією Асоціації платників податків, кожного року власники великих об’єктів нерухомості повинні сплачувати податок на площу, що перевищує встановлені норми. Цей податок не стосується всіх власників житлових об’єктів, а лише тих, чия площа перевищує наступні обмеження:
Податок на нерухомість поповнює місцеві бюджети, тому місцеві органи влади можуть визначати ставку податку з урахуванням типу та місця розташування нерухомості. Повідомлення про необхідність сплати податку на нерухомість повинні надійти до власників житла не пізніше 1 липня 2025 року. Якщо податкові органи не надіслали або не вручили повідомлення у цей строк, фізичні особи звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податку.
База оподаткування для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, а також їх часток, визначається контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або оригіналів документів, що підтверджують право власності на об’єкт.
Податок на кожен зайвий квадратний метр нерухомості становить до 1,5% від мінімальної заробітної плати. Так, станом на 1 січня 2024 року мінімальна зарплата в Україні становила 7100 гривень. Відповідно, максимальна ставка податку на нерухомість за 2024 рік складе 106,5 гривень за кожен зайвий квадратний метр.
Тому власникам нерухомості варто уважно стежити за отриманням податкових повідомлень і сплачувати податок вчасно, щоб уникнути штрафів і пені.
Про податок на зайві квадратні метри розповіла і журналістка видання “Одеське життя” Діана Федотова.
Вас також можуть зацікавити новини:
Здоровий сон – це основа гарного самопочуття.
Яйце, цукор і борошно - все просто, але бісквіт не піднімається, то тріскається, то осідає.…
Зміна сезону часто викликає посилення симптомів хронічних шкірних захворювань: екземи, псоріазу, грибка, алергії.
Великодній святковий стіл без домашньої ковбаси уявити важко. А ось приготувати її легко та нескладно.
Перш ніж підписувати будь-які фінансові документи, важливо розуміти, на що саме ви погоджуєтеся, які умови…
На електронну пошту редакції «На пенсії» надійшов лист з Німеччини. Жінка на ім’я Наталія захотіла…