Законопроєкт №5344-д, розробка якого зайняла понад два роки, вносить значні зміни до сфери зайнятості осіб з інвалідністю. За словами експерта в галузі пенсійного права Сергія Коробкіна, дія закону поширюється на практично всіх роботодавців, які мають у штаті від 8 співробітників.
“У країні фактично запроваджується додатковий податок. З одного боку, розширюються права людей з інвалідністю, з іншого – роботодавці зобов’язані або створювати робочі місця, або сплачувати внески”, – коментує Коробкін.
Новий законопроєкт передбачає вибір для роботодавців: або працевлаштувати осіб з інвалідністю, облаштувавши їм (за потреби) належним чином робоче місце (1 робоче місце для роботодавців, що мають штат від 8 до 25 працівників; 2% робочих місць – для роботодавців, основним видом діяльності яких є реабілітація осіб з інвалідністю, навчання таких осіб або догляд за ними; 4% робочих місць – для роботодавців, що мають штат більше ніж 25 працівників).
Якщо роботодавці не виконають встановлених норм, їм доведеться сплачувати щоквартальний внесок, що дорівнює 40% від середньомісячної заробітної плати за відповідний квартал.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович зазначила, що “даний законопроєкт значно наближає умови працевлаштування до європейських стандартів, де понад 50% людей з інвалідністю мають роботу. Натомість в Україні цей показник становить близько 16%”.
Однак, незважаючи на позитивні зміни, деякі організації, такі як Національна асамблея людей з інвалідністю України та Українська спільнота сліпих, висловили критику на адресу нового закону, побоюючись, що він може послабити існуючу систему підтримки для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Читайте також:
Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…
У сучасному виробничому процесі технічні умови (ТУ) відіграють ключову роль. Це не просто внутрішній документ…
Багато городників не приділяють уваги гірчиці як сидерату, вважаючи її другорядною рослиною. Але дарма!
Великдень — це час, коли хочеться тепла, домашнього затишку й особливих смаків. Якщо вам до…
З 1 липня в Україні набудуть чинності зміни, які стосуються кожного домогосподарства. Однією з головних…
В Україні можуть змінити головний фінансовий орієнтир – Нацбанк вже працює над стратегією, яка повністю…