У 2025 році християни західного та східного обряду вперше з 2017 року відсвяткують Великдень одночасно, що стане значущою подією для вірян. Цього року католики та православні відзначать головне християнське свято 20 квітня. Востаннє об’єднане святкування відбувалося 16 квітня 2017 року. Спільне святкування Великодня зазвичай буває раз на 3-8 років.
У наступні роки дати святкування Великодня будуть наступними:
Таким чином, у 2025 році Україна відзначить Великдень в унісон із рештою світу, хоча традиції святкування у нас мають свої особливості. До основних звичаїв Великодня належать фарбування яєць, випічка солодких пасок та освячення їжі в церкві.
Визначення дати Великодня викликає суперечки між православними та католиками понад півтори тисячі років. Всі християни дотримуються того самого правила: Великдень відзначається в першу неділю після першої повні, яка відбувається після весняного рівнодення (21 березня).
Іншими словами – для початку необхідно подивитися, коли відбудеться перша повня після 21 березня. І знайти першу неділю після неї. Це буде день святкування Великодня. У православній традиції існує додаткова умова: Великдень не може співпадати з єврейським святом Песах.
Читайте також:
Магнитные бури можуть негативно впливати на здоров'я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори…
Новий тиждень обіцяє емоційні глибини та внутрішню правду. Настав час розібратися в почуттях та бути…
У червні 2025 року Пенсійний фонд зафіксував рекордну офіційну зарплату – понад 22 тисячі гривень.…
Запечені буряки з ніжною курячою начинкою та ароматними спеціями — це не просто закуска, а…
Часто багато пенсіонерів відмовляються від операції із заміни колінного або кульшового суглоба через непомірно високу…
«Одеському життю» виповнилося 18 років!