Раніше ми писали. що україці можуть провести три місяці без пенсії.
З 1 квітня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати підвищився до 8000 грн відповідно до Закону України від 09.11.2023 № 3460-IX “Про Державний бюджет України на 2024 рік”. Таким чином, мінімальний страховий внесок, що складає 22% від мінімальної зарплати, тепер дорівнює 1760 грн (22% х 8000 грн).
До системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть добровільно долучитися як працюючі (застраховані), так і непрацюючі особи. Внески дозволяється сплачувати як за себе, так і за третіх осіб. Важливо, щоб у Державному реєстрі застрахованих осіб була інформація про особу, на користь якої здійснюється платіж, та щоб ця особа не була пенсіонером.
Періодичність та розмір добровільних внесків обираються платником відповідно до його фінансових можливостей та побажань. Для зарахування одного повного місяця до стажу непрацюючої особи сума внесків за місяць має бути не меншою за мінімальний страховий внесок.
Громадяни, які бажають продовжувати сплачувати добровільні внески в 2024 році за спрощеним механізмом, можуть укласти нові договори на добровільну сплату внесків через електронний портал послуг Пенсійного фонду України, подавши заяву в електронній формі.
Вас також можуть зацікавити новини:
Травень українців не балував теплом, у багатьох регіонах через день йшли дощі, були заморозки, а…
Частині пенсіонерів не перерахують пенсійні виплати, натомість вони залишаться на рахунках ПФУ. Про що попередили…
Частина внутрішньо переміщених осіб буде змушена повернути вже виплачену державну допомогу на проживання. Кого це…
Пральна машина – незамінний помічник у кожній оселі, але майже кожен другий стикається з проблемою…
Частина українців мають змогу отримати грошову допомогу від благодійного фонду "Карітас". Потрібно заповнити онлайн-заявку.
Раптове зниження температури після посадки може стати фатальним для картоплі. Але не поспішайте панікувати!