19 вересня святкують День народження смайлика. Перший смайлик у вигляді усміхненої пики з’явився завдяки американській страховій фірмі «State Mutual Life Assurance Company of America». У грудні 1963 року вона звернулася до художника Харві Белла з проханням створити логотип, що запам’ятовується. Він запропонував страховикам жовту усміхнену пику, за яку отримав близько 50 доларів.
Але автором смайлика вважають професора приватного Університету Карнегі-Меллона в Пітсбурзі штату Пенсільванія в США на ім’я Скотт Еліот Фалман. Саме він 19 вересня 1982 року вперше запропонував використовувати три символи, що йдуть поспіль – двокрапка, дефіс і дужку, що закриває, для позначення “усміхненого обличчя” в тексті при коомп’ютерному наборі. Це було серйозне поповнення електронного лексикону. Згодом з’явилося безліч смайликів, що несуть різне смислове та емоційне забарвлення.
19 вересня 2024 року християни вшановують пам’ять святих мучеників Трофима, Савватія, Дорімедонта.
Святі мученики Трохим, Савватій та Дорімедонт постраждали за сповідання християнства під час царювання римського імператора Проба.
Якось у місті Антіохії відбувалося язичницьке свято: приносилися жертви, лилося вино, творилося безчинство. Побачивши це, Трохим і Савватій почали благати Господа наставити тих, хто заблукав на шлях спасіння. Їх схопили та привели до правителя. На допиті святі відмовилися зректися Христа, за що були піддані тортурам.
Під час жорстоких тортур святий Савватій помер, а святого Трохим відправили на ще страшніші муки до міста Сінад. Взутий у залізні чоботи з гострими цвяхами, святий Трохим три дні йшов пішки, що підганяли кінну варту. Після цього страждальця кинули до в’язниці, де його став відвідувати таємний християнин – сенатор Дорімедонт, який доглядав його. Коли про це стало відомо мучителям, їх обох кинули на поживу звірам, які втім не чіпали їх. Тоді їх усікли мечем.
19 вересня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
Цього дня бджолярі зазвичай займаються пасікою — вважається, що мед, зібраний сьогодні, має цілющу силу. Також у цей день потрібно з’їсти ложку меду – вважається, що він захистить від багатьох недуг.
Згідно з місячним посівним календарем, 19 вересня 2024 року — день повного місяця. У цей день не рекомендується турбувати рослини. Можна заготовляти субстрат, зробити збирання, знищити бур’яни, зібрати фрукти, що опали.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Олексій, Гаврило, Георгій, Давид, Єгор, Ігор, Костянтин, Макар, Микола, Ніл, Теодор, Трохим, Федір, Марія.
Вас також можуть зацікавити новини:
Ця квітка має не тільки царську красу, але й неповторний аромат. Троянда також вважається лікарською…
До редакції звернулася Марія Сологуб, яка має інвалідність ІІ групи. Вона повідомила, що з року…
Хочете отримати хороший урожай томатів і перцю? Варто підживити рослини простим розчином, який прискорить їх…
Це печиво в дитинстві любили абсолютно всі. Згадайте цей смак, приготувавши «Каштани» за простим рецептом.
Деякі українці мають право на додаткові доплати до пенсії за понаднормовий стаж. Хто та на…
Частина українців можуть зареєструватися на отримання нової грошової допомоги від благодійної організації. Потрібно заповнити онлайн-анкету.