Раніше ми писали, коли в Україні стартує пенсійна реформа.
Уряд планує повернути на ринок праці України близько 1,5 млн осіб через ефективну соціальну політику.
Проблема дефіциту робочої сили, що може сягати 4,5 млн осіб, може бути частково вирішена завдяки залученню вразливих груп населення. Зокрема, дослідження компанії Civitta вказує на можливість інтеграції 1,5 млн людей з інвалідністю в економічне життя до 2032 року. Мінсоцполітики розробило законопроєкт, що заохочує роботодавців працевлаштовувати людей з інвалідністю, розширюючи субсидії та соціальний супровід на робочому місці.
Зараз в Україні працевлаштовано менше 18% людей з інвалідністю. Якщо залучити до ринку праці хоча б половину цієї категорії, дефіцит робочої сили зменшиться до 3 млн осіб.
Уряд також підтримує працевлаштування жінок, запроваджуючи компенсатори, як-от муніципальні няні та інклюзивні садочки.
Ще один напрямок – активне довголіття для людей віком від 50 років, яким надаються можливості для перекваліфікації.
Міністр Оксана Жолнович підкреслила важливість зміни підходу до соціальної політики, де акцент робиться на підтримці самостійності й розвитку кожної людини, а не на державній допомозі, яка створює залежність.
Нагадаємо, пенсіонери, які після призначення пенсії офіційно працювали, тобто за них сплачено або вони сплатили єдиний соціальний внесок, кожні два роки набувають право на перерахунок пенсії.
Вас також можуть зацікавити новини:
Якщо з’явився тупий або ниючий біль у стегні, який віддає в пах або сідниці, не…
В Україні вже працюють фудбанки (банки їжі), які безкоштовно видають продукти пенсіонерам, переселенцям та іншим…
Українці дедалі частіше отримують запити від місцевої влади щодо пенсійного статусу. Що треба знати?
Документи про народження або шлюб втрачено, залишилися на тимчасово окупованій території, або імена чи прізвища…
Досягти в будинку хорошого повітрообміну - непросте завдання. Раніше приплив свіжого повітря був забезпечений завдяки…
Відмити скляні кришки від каструль чи сковорідок буває непросто — жир там надійно осідає. Втім…