Новини

Чи безпечна їжа, приготована в тефлоновому посуді – що насправді кажуть дослідники

Що таке тефлон

Тефлон – це торгова назва полімеру, який науковці називають політетрафлуоретеном. Цю пластичну масу широко використовують в різних галузях, зокрема, нею покривають сковорідки, каструлі та форми для випікання.

Раніше ми розповідали, що треба зробити, щоб стара чавунна сковорода блищала, як нова.

З точки зору фізики, тефлон — біла речовина, яка нагадує парафін або поліетилен. Він характеризується високою тепло- і морозостійкістю, витримує температури від —250 до +250 °C. Тефлон утворює міцну поверхневу плівку та не вступає в реакцію з іншими сполуками. Саме тому до сковорідок з таким покриттям нічого не пригорає та не прилипає, вони легко очищуються від бруду і миються.

Тефлонове покриття характеризується невеликою міцністю, тому при приготуванні їжі в такому посуді рекомендується використовувати тільки м’які предмети: дерев’яні або пластикові. Посуд з тефлоновим покриттям потрібно мити в теплій воді м’якою губкою з додаванням рідкого мийного засобу. У жодному разі не можна користуватися абразивними матеріалами та засобами: металевим скребками, губками, а також порошками та пастами для чищення.

Чи безпечна їжа з тефлонового посуду

Твердження про небезпеку тефлону, як правило, не мають доказового джерела, на яке б посилалися. Існує версія, що звинувачення у шкоді цього матеріалу походять від війни конкурентів між компаніями, що виготовляють посуд на території США.

Навіть знято фільм «Темні води» про історію адвоката, який розкриває зв’язок між низкою таємничих смертей і захворювань у маленькому містечку та хімічною компанією, яка нібито протягом декількох десятиліть незаконно зливала хімічні сполуки до річки. Фігурує в історії також і виробник тефлону – пише Вікіпедія.

Читайте також: До сковороди більше нічого ніколи не прилипне: 2 лайфхаки, щоб нічого не пригорало

Проте дослідження лабораторії Гаскеля та американського управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) доводить: використання виробів, які містять тефлон, є безпечним. Адже полімер за звичайних умов дуже стійкий та інертний, він не вступає в реакцію з їжею, водою та побутовою хімією. Навіть при потраплянні в організм людини не завдає шкоди.

Виняток становлять 2 моменти: потенційна небезпека можлива при виробництві тефлону, а також при його перегріванні. Тому такий посуд не можна нагрівати більш, як до 200 градусів. Для смаження з апетитною скоринкою достатньо температури 120—180°С.

Новое на сайте

  • Новини

Свята та народні прикмети 6 квітня – чому сьогодні без нагальної потреби краще не виходити з дому

6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…

06/04/2025 07:29
  • Новини

Яка має бути зарплата і стаж роботи, щоб отримувати 11 тисяч гривень пенсії

При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…

06/04/2025 06:24
  • Новини

Всього одна ложка цього секретного компонента – і рис вийде білим та розсипчастим

Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…

05/04/2025 23:24
  • Новини

Чому на деревах з’являється клей і чим він небезпечний для саду

Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…

05/04/2025 22:54
  • Новини

Погода в Україні на неділю, 6 квітня

6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…

05/04/2025 21:58
  • Новини

Магнітні бурі на неділю, 6 квітня 2025 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

05/04/2025 20:54