Раніше ми розповідали, які продукти повинні бути у меню пенсіонерів.
У віці після 50 людина починає втрачати 1-3% м’язів на рік. Цей процес називається саркопенія — деградація скелетної м’язової маси, в тому числі через старіння.
Для максимального нарощування м’язів необхідно споживати близько 150-300 г білка щоденно. Проте для людей старшого віку цей показник становить 0,75–1,2 г на 1 кг маси тіла. Тобто при масі тіла 80 кілограмів у щоденному раціоні потрібно отримувати 60-100 г білка.
Дієтологи радять літнім людям відмовитися від найпоширенішого джерела білка- переробленого м’яса. Йдеться про м’ясні делікатеси, бекон, ковбасу, сосиски, в’ялене та копчене м’ясо. Цей набір продуктів значно підвищує ризик виникнення серцево-судинних та інших захворювань.
Фахівці вважають, що перероблене м’ясо часто містить багато насичених жирів і натрію. Це підвищує кров’яний тиск, при тому, що люди старшого віку й так мають ознаки гіпертонії. Окрім цього, надмірне споживання червоного м’яса провокує артрит, рак молочних залоз, шлунку, сечового міхура.
Краще жирне червоне м’ясо та виготовлені з нього продукти замінити іншими джерелами протеїну: сиром тофу, м’ясом птиці, рибою, горіхами та бобовими.
Проте якщо вживати м’ясо, то краще обирати менш жирні сорти і частини. Готуйте цей продукт самостійно з додаванням мінімуму солі, не смажте, а краще запікайте або відварюйте.
Ми продовжуємо рубрику «Відомі люди на монетах», де знайомимо вас із викарбуваними в металі знаменитими…
З віком засвоєння вітаміну B12 погіршується, і це може серйозно позначитися на здоров'ї. Цей вітамін…
Ведення і зберігання трудових книжок час від часу змінюються, є і нововведення у зв’язку з…
Прикрасою будь-якого столу може стати рибний пиріг. Такий пиріг дуже ситний завдяки поєднанню тіста та…
За даними Генштабу, протягом минулої доби зафіксовано 178 бойових зіткнень.
З 2025 року в Україні діють нові правила для отримувачів виплат за інвалідністю.