У Верховній Раді в першому читанні було ухвалено законопроєкт №11161, що встановлює порядок компенсації за знищене та пошкоджене майно на територіях, де тривають бойові дії чи були тимчасово окуповані.
Проєкт закону №11161 було зареєстровано у Верховній Раді 10 квітня 2024 року. 4 червня 2024 року парламент розглянув документ у першому читанні та ухвалив його за основу, встановивши необхідність подовжити термін підготовки та доопрацювати окремі положення.
Раніше ми писали, які пільги на освіту та відпочинок для дітей переселенців встановив уряд.
Згідно з пояснювальною запискою законодавців, ухвалення законопроєкту №11161:
Один зі співавторів законопроєкту Василь Мокан заявив, документ зробить простішою процедуру отримання компенсації за пошкоджене житло, тобто “виправить певні правові прогалини”.
“Оскільки на деокупованих територіях українці мають можливість отримати компенсацію за втрачене житло, то для наших співгромадян із зони бойових дій або тимчасово окупованих територій такого алгоритму досі прописано не було”, – зазначив Мокан.
Автори проєкту закону пропонують:
На думку народного депутата, “що довше триває війна – то більше РФ знищує майна українців”.
“З одного боку, держава разом із міжнародними інституціями фіксує злочини рашистів, які будуть враховані у вигляді репарацій і рано чи пізно компенсовані країною-агресором. З іншого – нам потрібно підтримати наших співгромадян, які втратили житло, і дати їм можливість інтегруватися в життя в нових громадах”, – стверджує Мокан, наголосивши, що “компенсація за знищене житло сприятиме цьому процесу”.
Вас також можуть зацікавити новини:
Не розраховуйте на пенсію: яку базову допомогу запровадить уряд (відео)
Масштабна афера: усі пенсії після 2017 року обчислені неправильно (відео)
У світі моди жіночі брендові сукні сорочки посідають особливе місце. Ці стильні предмети одягу є…
Тепла погода чи знову заморозки і сніг? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний…
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Весняні заморозки можуть знищити врожаю плодових дерев. Проте все ще можна допомогти рослинам.
Якщо шукаєте оригінальну м'ясну страву на Великдень, яка підкорить усіх з першого шматочка – у…
Мобільий зв'язок у 2025 році недешевий. Втім, українські мобільні оператори пропонують і вигідні тарифи. Які…