Вівторок, 25 Червня, 2024
ГоловнаНовиниПільги на освіту та відпочинок для дітей переселенців – що встановив уряд

Пільги на освіту та відпочинок для дітей переселенців – що встановив уряд

Этот материал также доступен на русском языке
Через військові дії багато українців були змушені покинути свої домівки. Серед них є багато дітей, які мають право отримувати певні пільги.

Експерти “Юридичного радника ВПО” опублікували перелік пільг на освіту та відпочинок, які можуть отримати діти зі статусом ВПО та статусом дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій.

Першочергове зарахування до освітніх закладів 

Діти із зазначеними вище статусами мають право бути зарахованими першочергово до державних або комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Раніше ми писали, що з червня ВПО можуть отримувати нову допомогу.

Безоплатне харчування 

Згідно з ч. 10 ст. 7 Закону України “Про забезпечення прав і свобод ВПО” неповнолітні переселенці та діти війни мають право на безоплатне харчування в освітніх закладах. Йдеться про:

  • дитячі садки, 
  • школи, 
  • ПТУ,
  • інші заклади незалежно від підпорядкування та типу.

Для отримання безоплатного харчування потрібно звернутися до адміністрації закладу та надати документи, що підтверджують статус дитини.

Безоплатне оздоровлення та відпочинок

Постановою КМУ №462 від 9 травня 2023 р. визначено, що діти, які потребують особливої соцпідтримки, мають право на безоплатний відпочинок у дитячих оздоровчих таборах “Артек”, “Молода гвардія” та інших дитячих закладах вищої категорії.

Батьки або опікуни таких дітей отримують повідомлення про це в застосунку Дія автоматично. Також повідомлення про таку можливість від органів соцзахисту може прийти за місцем тимчасової реєстрації телефоном або поштою.

Соціальна стипендія

Діти зі статусом ВПО та діти, які проживають у прифронтових населених пунктах, які здобувають фахову вищу освіту, мають право отримувати соціальну стипендію до закінчення навчання або досягнення ними 23 років. Для цього потрібно подати заяву керівнику навчального закладу та відповідати таким умовам:

  • навчатися на бюджеті за денною формою навчання (у разі здобуття фахової вищої освіти допускається дуальна форма навчання);
  • входити до рейтингу успішності;
  • не перебувати в академічній відпустці;
  • не мати академічних заборгованостей.

Першочергове поселення та знижка на проживання в гуртожитках

Студенти зі статусом ВПО мають право на першочергове поселення в гуртожитки своїх ВНЗ. Навчальні заклади також надають на власний розсуд знижку на оплату проживання. Відомості про це надають:

  • приймальні комісії ВНЗ,
  • коменданти студентських гуртожитків.

Пільговий кредит на навчання

Постанова Кабміну №673 від 29 серпня 2018 р. встановила право дітей зі статусом ВПО та дітей, які проживають у прифронтових населених пунктах, які навчаються за контрактом у закладах професійної (професійно-технічної), фахової вищої та вищої освіти на отримання пільгового кредиту на освіту.

Для цього потрібно подати письмову заяву до приймальної комісії навчального закладу.

Вас також можуть зацікавити новини:

Простіше, але дорожче: які податки готує уряд для мільйонів українців (відео)

Чи будуть надбавки пенсіонерам 65+: до якого віку дають доплату до пенсії (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні