Редис – культура короткого світлового дня. Це означає, що овоч гармонійно розвивається і плодоносить в умовах короткого світлового дня не більше 12 годин – навесні і наприкінці літа. За довшого дня не буде утворюватися правильний і великий коренеплід, виросте тільки корінець із мишачим хвостиком.
Раніше ми писали, як зробити ґрунт родючим без добрив.
Навесні раціональніше вирощувати 18-денні сорти. Для повторної посадки вибирають сорти, стійкі до стрілкування:
Пізні сорти краще садити в другій половині літа.
Прийнято вважати редиску рослиною холодостійкою, її насіння проростає при + 1 °С. Насправді ж на початку вегетації потрібно, щоб температура ґрунту досягла +12…+15 °С. А в теплиці нічне повітря не опускалося нижче +12…+14 °С. Річ у тім, що в холодному ґрунті рослини не засвоюють елементи живлення. Тоді редис навіть якщо і виросте, то буде зовсім дрібним.
При ранній посадці навесні 18-денні сорти можуть відставати в рості через низькі температури до 2 тижнів. Тому найкраща практика для отримання ранньої редиски:
Лайфхак №1. Світловий день можна обдурити, укривши посадки агроволокном. До речі, цей метод і від шкідників допоможе.
Лайфхак №2. Посадки редиски потрібно мульчувати, так збережеться легка структура ґрунту, вологість і тепло. Не використовуйте торф, він занадто щільний і важкий, тому затримує прогрівання ґрунту.
Лайфхак №3. Редис любить бідний ґрунт і не любить органіки.
Не варто перед посадкою підкладати в лунку перегній або тим більше гній. Надлишок азотних добрив також редису не до смаку: їх вносять на бідному ґрунті перед посадкою і не вносять під час вегетації.
Часто редис просто не підживлюють, якщо вносили азот, фосфор, калій перед підготовкою ґрунту. Або підживлюють тільки один раз після утворення 4-5 листків. Вносять калій або комплексне добриво для овочевих з мінімальною часткою азоту за повільного росту. Під час вибору добрива важливим є вміст бору, цинку, оскільки редис до них дуже вимогливий. А ось калій, фосфор дадуть овочу цукристість і соковитість. Але удобрюють ним редис лише один раз. Якщо вносити підживлення на другій фазі вегетації, корисні речовини просто не встигнуть засвоїтися.
Вас також можуть зацікавити новини:
Як призначають пенсії по інвалідності: чому групу не продовжують автоматично (відео)
Вік не звільняє від податку: пенсіонери теж платитимуть за квадратні метри (відео)
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…
У деяких випадках заповіт не має сили — частина спадку належить родичам за законом. Хто…
Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…
Автоматичне перепризначення субсидій стосується більшості домогосподарств. Але якщо змінився склад сім’ї або майновий стан —…
Грузинська кухня відома своїми насиченими смаками, ароматами спецій та щедрою зеленню. Один із її кулінарних…