Позбутися надокучливих мошок неважко. Для цього навіть не знадобляться покупні хімічні препарати. Ми розповімо про народні способи, неодноразово перевірені часом.
Раніше ми писали, чому сохне листя у кімнатних квітів.
Причин появи небажаних “сусідів” у квартирі може бути кілька:
Усі народні засоби тому й називаються “народними”, що вони є практично в кожному будинку, і найімовірніше, вам не доведеться нічого купувати спеціально. А ось свою ефективність вони довели вже давно і використовуються вже не одним поколінням любителів кімнатних рослин.
Розділіть шматок господарського мила на чотири частини й одну з них розчиніть у склянці води. Щоб мило розчинилося швидше, натріть його на дрібну тертку.
Важливо: Не використовуйте сучасні види мила для прання з відбілювальним ефектом, у їхньому складі є речовини, які зашкодять рослинам!
Отриманий розчин використовуйте для обприскування рослин і поверхні ґрунту. Якщо у рослини велике листя, його можна протерти серветкою, змоченою в мильному розчині, а залишками полити землю.
Обробляйте рослини кожні п’ять днів, поки мошки не зникнуть.
Важливо: Обробляйте всі вазони в кімнаті, навіть якщо помітили мошок тільки над одним із них. Мошки можуть встигнути відкласти яйця в інші вазони і вам доведеться повторювати все спочатку
Застроміть кілька сірників у землю сірчаною голівкою вниз і полийте рослини. Для середнього горщика буде достатньо чотирьох штук.
Поливайте кімнатні квіти у звичайному режимі. Періодично перевіряйте сірники, які ви встромили. Якщо сірка розчинилася, замініть сірники новими.
Продовжуйте міняти сірники, поки мошки не зникнуть.
Ці дві хімічні сполуки в правильній концентрації безпечні для кімнатних рослин і згубні для мошок та їхніх личинок. Їхніми розчинами обприскують листя рослин і поливають землю.
Щоб приготувати розчин, додайте на один літр води 2 столові ложки перекису водню або пару кристаликів марганцівки.
Важливо: Не використовуйте більш концентровані розчини, щоб рослини не отримали хімічні опіки. Колір розчину марганцю має бути світло-рожевим.
У літрі води розчиніть 2 ст. л. перекису водню, отриманим розчином обприскайте рослину і рясно полийте ґрунт. Перекис поліпшить стан ґрунту, а не тільки позбавить квітку від мошок.
Запах кориці, яку використовують для ароматної випічки, мошкам не подобається. Просто розсипте коричний порошок по поверхні землі у вазонах, якщо мошки тільки з’явилися.
Якщо шкідники встигли сильно розплодитися, додатково приготуйте настій з кориці. Для цього чайну ложку кориці залийте склянкою окропу і дайте настоятися, поки вода не охолоне.
Поливайте і обприскуйте рослини настоєм кориці, поки проблема з мошками не зникне.
Запах часнику відлякує мошок, а при внесенні в землю речовини, що містяться в ньому, діють на личинки мошок як отрута.
Для боротьби з мошками потрібно приготувати розчин на основі часнику. Для цього три подрібнені зубчики часнику середнього розміру потрібно залити літром окропу і настояти 4 години.
Отриманий розчин використовується для обприскування рослин, а гущу, що залишилася, потрібно закопати в землю у вазоні.
Важливо: не закопуйте в землю свіжий, не запарений часник. Це може бути небезпечно для рослин.
Проводячи таку обробку кімнатних рослин від мошок, потрібно бути готовим до того, що якийсь час у вашій кімнаті запанує запах часнику. Використовуйте інші способи, якщо вам потрібно обробити рослини в офісі або іншому приміщенні, де запах часнику може бути перешкодою.
Як оформити передплату на газету «На пенсії» онлайн — покрокова інструкція
З віком хребет може «просідати», що нерідко призводить до опущення внутрішніх органів.
Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай…
Пенсіонери та люди з інвалідністю у травні продовжують отримувати грошову допомогу від ВПП ООН. Що…
Кекси - це не тільки звичний солодкий десерт. На основі яєць можна готувати дуже смачні,…
З 1 червня у "Дії" з'являться платні функції: "Дія" починає монетизувати послуги
Фахівці перевіряють вакансії, розміщені роботодавцями та кадровими агентствами.