Понеділок, 4 Грудня, 2023
ГоловнаДачаРятуємо кімнатні рослини: у чому причина засихання листя

Рятуємо кімнатні рослини: у чому причина засихання листя

Этот материал также доступен на русском языке
Щоб кімнатні рослини радували вас пишним листям, про них потрібно дбати уважно та регулярно. Але навіть якщо ви пестите і плекає ваших зелених улюбленців, може так статися, що у них починає сохнути листя. Цей серйозний сигнал про те, що рослині терміново потрібна допомога, не можна ігнорувати. Давайте розберемося, у чому може бути причина та як допомогти рослинам.

Головна причина засихання листя в холодну пору року

Якщо листя ваших кімнатних рослин стало сохнути після настання холодів, швидше за все причина в недостатній вологості повітря. Після ввімкнення опалення в кімнатах повітря стає сухим, листя втрачає вологу і засихає.

Цю проблему вирішити найлегше. Як тільки ви відновите необхідну вологість, ваші рослини випустять нове листя і повністю відновляться.

Раніше ми писали, які кімнатні квіти покращують якість сну.

Як боротися з нестачею вологості

Підвищити вологість можна у всьому приміщенні або локально у тому місці, де знаходяться кімнатні квіти. Що можна зробити:

  • встановити спеціальні зволожувачі повітря для приміщень;
  • розташувати рослини досить щільними групами, щоб вони створювали свій мікроклімат – між вазонами вологість буде вищою;
  • обприскувати водою самі рослини чи повітря навколо них – уточніть, який спосіб більше підійде вашому зеленому другу, тому що деяким рослинам краплі води на листі можуть лише нашкодити;
  • розташуйте ємності з водою навколо вазонів з рослинами та біля радіаторів.

Чому сохне листя, коли вологість повітря в нормі

Недостатній полив. Кожна рослина має індивідуальну потребу в поливі. Якщо ви поливаєте її дуже рідко або мало, листя може засихати.

Зайва волога. Надлишковий полив або застій води в горщику можуть призвести до загнивання коріння. В результаті воно не може отримувати достатньо харчування і вологи з ґрунту, а листя починає в’янути. Це одна із найсерйозніших причин, яка може призвести до швидкої загибелі рослини.

Недостатнє освітлення. Коли рослині не вистачає світла, у листі уповільнюється процес фотосинтезу, рослина недоотримує енергію і починає чахнути.

Занадто висока температура або надлишок прямого сонячного проміння. При перегріві рослина втрачає занадто багато вологи, внаслідок чого листя пересихає.

Неправильне підживлення. Застосування добрив, які не підходять цьому виду рослин, не тільки не допоможе, але може і занапастити його, створивши непридатне для життя середовище.

Як боротися із засиханням листя

Методи боротьби із засиханням листя дуже прості:

  1. Поливайте регулярно та в достатній кількості. Визначте, як часто потрібно поливати рослину та стежте, щоб земля у вазоні була завжди рівномірно вологою. Не заливайте рослини, вода в горщику не повинна застоюватись.
  2. Контролюйте вологість у приміщенні.
  3. Забезпечте хороший дренаж у вазоні, використовуйте пухкий і живильний ґрунт.
  4. Розмістіть рослини в квартирі залежно від їхньої потреби до освітлення. Якщо взимку сонця все одно недостатньо, встановіть фітолампу або лампу денного світла, щоб відшкодувати дефіцит.
  5. Не допускайте перегрівання. Не розміщуйте вазони надто близько до джерел тепла (радіаторів, камінів, кухонної плити та ін.). У спеку затіняйте рослини або переносіть їх в інше місце, де температура нижча.
  6. Відповідне добриво. При покупці добрива уточнюйте, яким видам рослин воно підходить і не перевищуйте норму підживлення. “Обжерливість” рослинам може принести тільки шкоду.

Якщо у Вас з’явилася нова кімнатна рослина, насамперед дізнайтеся, як правильно її доглядати і які умови їй підійдуть. Пам’ятайте, що проблемі завжди легше запобігти, ніж потім боротися з нею.

Як оформити передплату на газету «На пенсії» онлайн — покрокова інструкція

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні