Будь-яка урочиста подія не обходиться без шампанського. Винайшли цей ігристий напій 4 серпня 1668 року.
Виготовив перше шампанське чернець-бенедиктинець П’єр Періньйон, який завідував їстівними запасами та льохом, а на дозвіллі займався експериментами з виробництва різних вин.
І ось, 4 серпня 1668 року отець Періньйон представив здивованій братії чудовий напій: сріблясті бульбашки з тихим шелестом піднімалися з дна келиха, прозора піна іскрилася, мов жива. Це ігристе вино стало прабатьком сучасного шампанського, дата – Днем народження цього напою, а ім’я Періньйон – згодом маркою французького шампанського преміум-класу.
Так, але це не всі винаходи Періньйона, саме він запропонував замість звичайної на той час пробки з промасленої палиці використовувати кіркову, яка використовується до цього дня.
Цього дня вшановується пам’ять однієї з найвідоміших жінок в історії релігії — Марії Магдалини, послідовниці Ісуса Христа.
Марія Магдалина була однією з найвірніших і найвідданіших учениць Христа. Вона була родом з Магдали (галілейське місто), вела розпусне життя і була біснуватою. Після Божественного зцілення повністю довірила своє життя в руки Господа і безстрашно всюди йшла за Його Сином. Її вважали заступницею від холери.
Спочатку це свято було язичницьким і присвячувалося Марії-заступниці, хранительки жінок. Після приходу християнства на Русь церква цього дня почала вшановувати пам’ять рівноапостольної Марії Магдалини, мироносиці (несучої миро – запашної олії). Спроба священиків розділити ці дві події не мала успіху.
У цей день православні храми підносять молитви рівноапостольної Марії. Віруючі звертають свої молитви до святої про звільнення від бісівської одержимості та розпусти.
У полі не працюють, боячись гніву за нешанування у вигляді грози та граду. Збирають лісову ягоду (лохину, чорницю, брусницю) та смородину (білу, червону, чорну). Жінки присвячують весь день сім’ї та дому. Змітають павутину з віконних рам. Віник беруть або з Трійці, або приготовлений заздалегідь, переважно з берези. Викопують із землі квіткові цибулинки до наступної весни.
4 серпня не можна працювати у саду чи полі. А також краще утриматись від вирішення фінансових питань.
У середу, 4 серпня, іменини відзначають власники таких імен: Михайло, Олексій, Марія, Магдалина.
Багато овочівників вважають, що помідори потребують частих і рясних поливів. Але чи це так насправді?
9 квітня подекуди у центральних, західних та північних областях України очікується сніг.
Якою буде космічна погода? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Здоровий сон – це основа гарного самопочуття.
Яйце, цукор і борошно - все просто, але бісквіт не піднімається, то тріскається, то осідає.…
Зміна сезону часто викликає посилення симптомів хронічних шкірних захворювань: екземи, псоріазу, грибка, алергії.