Вся справа в тому, що у смородини мочкувата коренева система. А це означає, що вона не має стрижневого кореня, що йде вглиб.
Через те, що коріння розходиться у різні боки в горизонтальній площині, розташовуючись близько до поверхні ґрунту, його можна легко пошкодити. Особливо при розпушуванні пристовбурового кола або його перекопування.
Раніше ми розповідали, чому погано плодоносить смородина – в чому причина.
Коріння швидко травмується і частково перестає виконувати свою функцію, що негативно позначається на загальному розвитку куща, плодоношенні, морозостійкості та стійкості проти хвороб. Звичайно, смородина досить швидко відновлюється, але добрий урожай зібрати точно не вийде. А ще постійне розпушування призводить до швидкого висушення землі під кущем. А нестача вологи завдає рослині істотної шкоди. Смородина воліє рости в легкому повітропроникному ґрунті. Але досягти такого ефекту можна не тільки розпушуванням, а й іншим, більш щадним методом. Наприклад, за допомогою мульчування.
Просто протягом сезону укладайте навколо куща листя, солому, підв’ялену траву, сіно, подрібнені гілки дерев та будь-яку іншу органіку. Буквально через рік сформується невеликий гумусний шар, який надалі збільшуватиметься. Що допоможе відмовитися від розпушування і ґрунт під смородиною буде завжди вологим навіть у посушливу пору.
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…