Новини

Цей день в історії: 24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Міжнародний день боротьби з депресією

Депресія – найпоширеніший психічний розлад, при якому у хворого зникає інтерес до життя, знижується самооцінка та працездатність, переважає поганий настрій, пригніченість та сильне почуття провини. На думку лікарів, це серйозне захворювання, яке потребує професійного лікування. Ще Гіппократ описав його під назвою «меланхолія».

Один із способів лікування депресії – нормалізація рівня гормонів серотоніну та дофаміну, що забезпечується дотриманням режиму здорового сну, повноцінного харчування, перебування у яскраво освітлених місцях, регулярних фізичних навантажень. Також не варто забувати про профілактику захворювання. Тому потрібно регулярно підвищувати собі настрій та самопочуття, щоб не доводити себе до депресії.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня Всесвітній день боротьби із туберкульозом. Дата встановлено на честь того, що саме цього дня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох відкрив збудник туберкульозу. Мета цього дня – підвищити поінформованість про глобальну епідемію туберкульозу, адже обізнаний – означає озброєний. Зараз туберкульоз – це велика проблема. Від нього помирає понад 1 мільйон людей у світі, і більшість з них – жителі країн, що розвиваються.

Що потрібно знати про туберкульоз?

  • За даними ВООЗ, близько чверті населення світу має латентний туберкульоз — люди інфіковані бактерією, але поки що не хворі і не передають хворобу. Імовірність того, що латентні заражені все ж таки захворіють на туберкульоз, становить 5–15 %.
  • Важливо знати, що туберкульоз виліковний і запобігти. Проте максимально ефективну вакцину чи ліки проти нього ще не винайшли. У багатьох країнах новонародженим ставлять щеплення БЦЖ, воно захищає дітей від найважчих форм туберкульозу. Дорослим цю вакцину майже ніколи не ставлять через те, що з віком її ефективність знижується.
  • Стрептоміцин, перший ефективний при туберкульозі антибіотик, з’явився лише у 1940-х роках. Сучасні схеми лікування ґрунтуються на антибіотиках, які винайшли у 1960-х. Зазвичай хворобу можна вилікувати за допомогою цих препаратів, але не завжди, оскільки бактерії з часом виробляють стійкість до антибіотиків.
  • У 2014 році у Великій Британії було вперше задокументовано два випадки поширення туберкульозу від кішки до людини. Агентство охорони здоров’я Англії повідомило, що зразки інфекції, взяті у домашніх тварин і хворих людей, були невідмінними і кішка була найбільш вірогідним джерелом захворювання.

Новое на сайте

  • Статті

5 речей, які ти не знала про історію жіночих кедів

За своє століття існування кеди перетворилися із суто функціонального спортивного взуття на культурний феномен, що…

21/05/2025 13:57
  • Новини

Примусове вилучення пенсій: які нові норми заклали в держбюджет

У кого з пенсіонерів можуть примусово вилучити пенсійні виплати і з чим це пов'язано.

21/05/2025 13:22
  • Новини

З 1 червня в банках України вводять нові ліміти: які зміни приготували для українців

Для власників банківських карток багатьох українських банків з літа діятимуть нові правила. Які саме обмеження…

21/05/2025 12:10
  • Новини

Стартував новий етап грошової допомоги від Норвезької ради: як отримати до 54 тисяч гривень

Частина українців можуть отримати грошову допомогу від міжнародного фонду в межах нового етапу програми фінансової…

21/05/2025 11:25
  • Новини

Плату за газ частині українців не зарахують: заява Газмереж

Комунальники зробили важливу заяву, що торкнеться частини українців. Плату за газ у травні можуть не…

21/05/2025 10:05
  • Новини

Карітас видає продуктові набори пенсіонерам: куди звертатися

Частина пенсіонерів можуть отримати безкоштовні продукти харчування від відомого міжнародного фонду. Як це зробити.

21/05/2025 08:48