Насамперед виплати продовжено дітям у складних життєвих обставинах, у тому числі дітям, над якими здійснюють опіку чи піклування; які хворі на тяжкі захворювання; мають інвалідність або чиї батьки ухиляються від сплати аліментів.
Продовжено термін виплат допомоги громадянам, які не мають права на пенсію та/або є особами з інвалідністю; які мають інвалідність з дитинства або доглядають осіб (з інвалідністю І та ІІ групи з психічними розладами).
Також у Мінсоцполітики звернули увагу працездатних осіб, які вимушено не працюють через догляд за особою з інвалідністю І групи або особою, яка досягла 80-річного віку – до 31 грудня 2023 року для них діє перехідний механізм виплати раніше призначених щомісячних компенсацій.
Допомогу на проживання ВПО також продовжено автоматично без необхідності подання будь-яких документів.
Водночас, в окремих випадках одержувачам допомоги необхідно звернутися до органів соцзахисту, щоб підтвердити своє право на подальше отримання допомоги.
Зокрема йдеться:
Звертатися за продовженням отримання виплат малозабезпеченим, одиноким та особам, які отримували тимчасову допомогу через досягнення загального пенсійного віку, але не отримали права на пенсію, не потрібно, якщо одержувач такої допомоги живе на тимчасово окупованій території або на територіях проведення активних бойових дій. У цих випадках продовження відбувається автоматично без звернення.
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…
Частина отримувачів соцдопомоги може опинитися без виплат – і причина в новій процедурі, яку запровадили…
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…