Новини

Які свята відзначають 14 лютого в Україні та світі?

День святого Валентина

Це день покровителя всіх закоханих, який відзначають у багатьох країнах світу. 14 лютого закохані (або, що вже теж стало традицією, просто близькі люди) освідчуються в коханні та повазі і дарують один одному приємні подарунки та “валентинки” – невеликі листівки, прикрашені сердечками, трояндочками, кошенятами, янголятами або голубками, що цілуються. Традиція дарувати цього дня подарунки зміцнювалася з кожним роком і для деяких стала досить успішним бізнесом. Наприклад, на початку минулого століття в американців було прийнято надсилати своїм нареченим марципани, які були досить дорогими.

Міжнародний день дарування книг

Ініціатива його появи належить американці Еммі Бродмур, матері трьох дітей, засновниці сайту дитячої книги у США. Саме питання одного із синів, який запитав одного разу у мами – чому немає такого дня в році, коли люди дарують одна одній книги просто так, і стало поштовхом до появи на світ нового значущого свята.

День оглядового колеса

14 лютого у світі святкують День колеса огляду. Це улюблений багатьма людьми атракціон, за допомогою якого можна піднятися на висоту та милуватися краєвидами. 1893 року в Чикаго з’явилося перше оглядове колесо. Його винахідником був американець Джордж Вашингтон Гейл Ферріс. У 2021 році в Дубаї збудували найбільше на сьогоднішній день колесо огляду, висотою 210 метрів.

День комп’ютерника

14 лютого — неофіційний День комп’ютерника, який широко відзначається у професійному світі. 14 лютого 1946 року науковому світу продемонстрували перший реально працюючий електронний комп’ютер ENIAC I. Усі роботи з розробки першої обчислювальної машини спонсорувалися американської армією, якої комп’ютер був необхідний проведення військових розрахунків, планування і програмування. ENIAC I пропрацював до 23:45 2 жовтня 1955, а потім був розібраний.

День військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту

А в Україні 14 лютого святкують День військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Саме в цей день 1994 року було підписано наказ про створення спеціальних військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Це дуже нелегка та небезпечна професія, адже військові, пов’язані з цією сферою, займаються захистом населення від небезпечного впливу хімічної, радіаційної чи біологічної зброї.

Новое на сайте

  • Новини

Аромат літа в тарілці: курка з базиліком та шпинатом

Готуєте вечерю нашвидкуруч? Додайте нотку свіжості та затишку з цим простим рецептом курки у вершковому…

13/07/2025 14:21
  • Статті

Тихий ворог кісток: що таке остеопороз і чому він починається непомітно

Остеопороз — це хронічне захворювання кісток, при якому зменшується щільність і якість кісткової тканини. Зрештою…

13/07/2025 14:19
  • Статті

Освітня реформа: чи залишаться школи в українських селах

З 1 вересня 2025 року припиниться фінансування сільських шкіл, у яких менше ніж 45 учнів.…

13/07/2025 12:57
  • Новини

Міна уповільненої дії: чи можна застосовувати прострочені ліки

Задумалися, що зберігається у вашій аптечці? Прострочені ліки можуть не лише не допомогти, а й…

13/07/2025 11:53
  • Новини

Соцвиплати в Україні почали приходити із затримкою: у чому причина і куди звертатися

Деякі українці 2025 року скаржаться на відсутність соціальних виплат. Міністерство соціальної політики пояснює причини та…

13/07/2025 10:59
  • Статті

Спадковий договір: захист для одиноких людей – як правильно скласти документ

Квартира за турботу – законно та безпечно. Спадковий договір дозволяє отримати допомогу за життя та…

13/07/2025 09:41