Власники зруйнованого чи пошкодженого внаслідок бойових дій житла отримають житлові сертифікати замість грошей чи квадратних метрів.
Це передбачено законопроектом №7198, який уже підготовлено до другого читання, повідомила заступниця міністра громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна.
“У людини буде можливість вибрати, як вона використає житловий сертифікат – або на ринку вторинного житла, або первинного житла. Також передбачена можливість, у разі втрати приватного будинку, на цій ділянці отримати компенсацію за будівельні матеріали та роботи з будівництва будинку на місці зруйнованого” , – сказала вона.
Сума житлового сертифіката буде пропорційною вартості зруйнованого житла. Міністерство виступає проти того, щоб держава сама будувала житло та селила там людей.
У цьому законопроекті передбачено, що житловий сертифікат діятиме протягом п’яти років. Його можна буде використовувати для покупки нового чи вторинного житла в будь-якому регіоні, крім окупованих областей та тих, де ведуться бойові дії.
Заява на компенсацію за знищене житло може бути подана спадкоємцем ще до отримання права на спадщину. Фінансувати житлові сертифікати влада планує за рахунок російських заарештованих активів.
У православній традиції святі посідають особливе місце – не як заміна Богу, а як наші…
Сьогодні у рейтингу країн за тривалістю життя є лідери, де люди живуть понад 85 років,…
Скандальний закон, ухвалений без особливої уваги 2022 року, може коштувати українцям їхнього останнього майна. Новий…
Інтернет-шахраї не дрімають: крадуть гроші з карток та видають себе за банківських працівників.
Сонце – радість, але й стрес для шкіри Навіть коротке перебування на сонці може залишити…
На найближчому пленарному тижні Верховна Рада України розгляне питання про продовження воєнного стану та загальну…