25 грудня Різдво святкують християни (і католики, і православні), церкви яких перейшли на Григоріанський календар. Українці також живуть за Григоріанським календарем, але українська церква — Православна церква України — досі користується відстаючим Юліанським календарем.
Тож українські православні святкують Різдво 7 січня. Говорити про 25 грудня як про «католицьке» чи «польське» Різдво — некоректно.
Фактично всі християни святкують Різдво 25 грудня, але час наступу цієї дати різний — у Григоріанському календарі — 25 грудня. А ось Юліанський календар відстає на 14 днів.
Також за юліанським календарем Різдво святкують, окрім України, Росія, Грузія та Сербія.
У Біблії не вказано, коли народився Ісус Христос. 45 року до нашої ери Юлій Цезар ввів Юліанський календар. Відповідно до нього Різдво почали святкувати 25 грудня. Цю дату пов’язували із давнім язичницьким святом “Непереможного сонця”.
Цього року дедалі більше українців переходить на святкування Різдва 25 грудня.
Також синод Православної церкви України дозволив єпархіям у 2022 році проводити богослужіння на честь Різдва Христового 25 грудня. Рішення ухвалено на основі численних звернень та багаторічної дискусії навколо дати святкування народження Ісуса Христа.
Коли святкути Різдво Христвое – вибір за вами. Православна церква України поки не перейшла на Григоріанський календар. Вона зробить це, якщо таку реформу підтримає більшість прихожан.
Проте святкування 25 грудня — це ще один рішучий крок від Росії та Московського патріархату.
Як і його сучасник святитель Миколай Чудотворець, Спиридон Триміфунтський шанується православними християнами як швидкий помічник у багатьох життєвих негараздах. Насамперед до нього звертаються ті, хто опинився у складних фінансових обставинах, у кого немає роботи і нема на що утримувати сім’ю. А також ті, хто не може вирішити нагальних проблем із житлом. Адже за життя кіпрський єпископ Спиридон нікому з нужденних не відмовляв у допомозі та даху над головою.
Інші назви свята – «Спиридон Сонцеворот», «Коляда Сонцеворот». Цього дня треба було розпалювати повсюдно багаття, яке мало підтримуватися дванадцять днів. Наші пращури вірили, що вогонь допомагає Сонцю увійти на повну силу, а також відлякує пітьму і всю нечисть, що в ній ховається.
Наші пращури на Спиридона не працювали, а тільки обговорювали плани на наступний рік, гадаючи, яким буде врожай. З 25 грудня день хоч трохи, але додається.
За старих часів було прийнято на Спиридона зустрічати світанок, забравшись на найвищу місцевість в окрузі. Жінки пекли хліб круглої форми та дерев’яною лопаткою креслили на ньому косий хрест.
Було прийнято нарізати гілочки вишні та ставити їх у горщик. Люди їх регулярно поливали. Якщо гілочка зацвіте до Різдва, то наступного року врожай вишні буде багатим.
25 грудня іменини у Олександра, Адама, Альберта, Ангелини, Євгенії, Наталії, Марії та Петра.
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…