Новини

Квартири, отримані на компенсацію за зруйноване житло, не можна буде перепродувати

Українцям, які втратили свої будинки через війну, покладено компенсацію за зруйноване житло. Держава має намір їм компенсувати втрати не лише новими квартирами, а й грошима, еквівалентними вартості втраченого житла. При цьому нерухомість, придбану за ці гроші, кілька років не можна буде продати, пише today.ua.

Про це розповіла голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

Уряд підготував відповідний законопроект, у якому містяться положення щодо створення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Законопроект уже пройшов перше читання і тепер його шліфують до другого читання в парламенті.

За словами нардепа, чекати на репарації від Росії можна ще довго, а людям ніде жити вже зараз. Тому в Україні створено цільовий фонд, до якого надходитимуть гроші саме на компенсацію за зруйноване житло. А зміни, які містить законопроект, що розглядається, стосуються основних правил функціонування цього фонду.

Зокрема, законопроект передбачає такі моменти:

  • Створення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
  • Кошти до цього Фонду надходитимуть із різних джерел, у тому числі з активів, які будуть вилучені у РФ.
  • Громадянам, які втратили своє житло, надаватимуть із цього фонду кошти, еквівалентні вартості зруйнованого житла.
  • Житло за ці кошти можна буде купувати в будь-якому регіоні України, без прив’язки до місцевості.
  • Житло можна буде купувати як з первинного, так і з вторинного ринку нерухомості.
  • Квартиру або будинок, придбані за ці гроші, кілька років не можна буде продати.

“Йдеться про надання цільових грошей, еквівалентних вартості зруйнованого житла. Їх можна буде використовувати для придбання квадратних метрів житла. Будиночок або квартиру, яка буде придбана за ці гроші, не можна буде продавати певний час”, – пояснила Олена Шуляк.

При цьому українська влада розраховує, що до формування цього фонду активно підключатимуться міжнародні донори.

“Коли на законодавчому рівні буде ухвалено прозорий механізм надання такої компенсації, наші міжнародні партнери зможуть приєднатися до допомоги”, – висловила сподівання нардеп.

Нагадаємо, українцям розповіли, якими будуть ціни на житло після війни. Попри прогнози деяких експертів, житло не дешевшатиме. Вже наступного року відновиться довоєнна вартість квартир із подальшою перспективою подорожчання.

Новое на сайте

  • Новини

Томати збиратимете відрами: потрібно полити їх простим розчином під корінь

Хочете отримати хороший урожай томатів? Потрібно просто поливати їх правильним розчином. Приготувати його дуже просто.

20/05/2025 15:01
  • Новини

Ваги не потрібні: готуємо неймовірно смачний торт «Три склянки»

Здивуйте своїх рідних і близьких неймовірним десертом, який готується дуже просто.

20/05/2025 14:00
  • Новини

Пенсіонери 65+ можуть отримати спеціальні доплати до пенсії: що для цього потрібно

Пенсійний фонд виплачує додаткову грошову допомогу українцям, яким виповнилося 65 років. Але є умова.

20/05/2025 13:00
  • Новини

Стартує новий етап видачі продуктових наборів: куди звертатися за гуманітарною допомогою

Частині українців надають нову гуманітарну допомогу. Як отримати продуктовий набір.

20/05/2025 11:33
  • Новини

Чотирьом категоріям українців не продовжать субсидії: хто залишиться без допомоги

Частині українців доведеться повторно подавати заяву для отримання субсидії на житлово-комунальні послуги. Кого саме це…

20/05/2025 10:43
  • Новини

З 1 червня для водіїв в Україні вводять зміни: тепер доведеться платити більше

В Україні почали діяти нові правила проходження технічного огляду автомобілів. Що змінилося і за що…

20/05/2025 09:33