Про це заявила директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова, передає Укрінформ.
«Депопуляція в Україні розпочалася 91 року. Тут немає жодного відношення до розпаду СРСР та формування незалежної Української держави, це просто збіг. Два роки ми трималися за рахунок величезного припливу мігрантів із колишнього СРСР, переважно із середньоазіатських республік, бо там була складна ситуація. Коли минув цей резерв, з 1994 року кількість населення в Україні щороку скорочувалася», — сказала Лібанова.
За словами Елли Лібанової, це не лише українська проблема, але проблема Європи та світу. На її думку, за кілька років населення Китаю теж почне скорочуватися. За її оцінками, зараз в Україні проживає 34-35 мільйонів людей. Але вона підкреслила, що це орієнтовна оцінка, тому що жодних статистичних даних щодо цього немає.
«Усі європейські країни втрачають своє населення, але компенсують його за рахунок міграції. При цьому вони не лише компенсують населення кількісно. До них приїжджають молоді люди, які народжують більше, і вмирають менше. Тобто вони омолоджують вікову структуру населення», — пояснила Лібанова.
22 травня невеликий дощ очікується у більшості західних областей, на решті територіях країни без опадів.…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Які вони – сім’я і кохання у поважному віці? Чому в одних пар з віком…
З віком хребет може «просідати», що нерідко призводить до опущення внутрішніх органів.
Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай…
Пенсіонери та люди з інвалідністю у травні продовжують отримувати грошову допомогу від ВПП ООН. Що…