Вчені проаналізували дані 1,9 тисячі людей без деменції, середній вік яких був 80 років. Додатково вони опитали учасників щодо того, як часто вони приділяли час розумовій та пізнавальній активності у різні періоди свого життя.
Про це повідомляє Rush University.
Опитування стосувалося присутності в житті учасників дослідження читання книг, гри у шахи чи головоломок. За майже 7 років спостережень у 457 учасників діагностували Альцгеймера.
Виявилося, що люди, які демонструють найбільшу розумову активність, стикалися з розвитком деменції в середньому у 94-річному віці. А от у тих, хто менше приділяв час тренуванням свого мозку або зовсім цим не займався, хвороба з’являлася на 5 років раніше, у 89-річному віці.
«Ці результати чудово узгоджуються з десятиліттями фундаментальної науки та дають перший «рецепт» когнітивної діяльності, який лікарі можуть запропонувати своїм пацієнтам та громадськості для профілактики цього захворювання», – сказано у звіті.
Звичайно, підтримка мозку в тонусі не здатна гарантовано врятувати від деменції, але все ж таки завдяки цьому можна відстрочити виникнення цього захворювання. Саме тому рекомендується приділяти час усіляким інтелектуальним заняттям, які не лише цікаві, а й корисні.
Перші симптоми хвороби Альцгеймера, яка є найчастішою причиною недоумства, можуть з’явитися вже після досягнення 40-річного віку.
Раніше ми розповідали, що названа найкраща їжа для захисту від хвороби Альцгеймера.
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…
Частина отримувачів соцдопомоги може опинитися без виплат – і причина в новій процедурі, яку запровадили…
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…
Здається, що в тіні росте лише трава? Насправді є десятки культур, які чудово почуваються без…