7 вересня у світі відзначають Міжнародний день поширення інформації про м’язову дистрофію Дюшенна. Сьоме число дев’ятого місяця обрано за кількістю екзонів у гені дистрофін – їх 79.
Символом цього дня у світі є червона повітряна кулька, яку на підтримку пацієнтів із таким захворюванням випускають у небо тисячі людей.
М’язова дистрофія Дюшенна – це спадкова генетична патологія, одна з тих, що вражають лише хлопчиків. Захворювання названо на честь французького невропатолога Жульєма Бенджаміна Аманда Дюшенна, який вперше описав його у 1861 році. Хвороба передається від матерів, але самі жінки на неї не страждають, а є здоровими носіями ураженого гена. Ген може передаватися по жіночій лінії багато поколінь і ніяк не виявлятися, тому народження дитини з дистрофією Дюшенна для сім’ї часто стає несподіванкою.
Ця хвороба зустрічається лише у 1 із 3500 новонароджених чоловічої статі.
7 вересня в Україні відзначають День військової розвідки.
Саме цього дня 1992 року, згідно з Указом Президента «Про Управління військової стратегічної розвідки Міністерства оборони України» у складі оборонного відомства було створено розвідувальний орган стратегічного рівня, що стало початком історії військової розвідки незалежної України.
Після розпаду СРСР та відновлення у серпні 1991 року незалежності перед Українською державою гостро постало питання створення військової розвідки, адже раніше подібні структури підпорядковувалися Москві. Паралельно зі становленням Збройних сил України розпочалося створення системи військової розвідки.
У лютому 1992 року розпочалося формування управління розвідки Головного штабу ЗСУ, а вже 7 вересня було прийнято рішення про створення Управління військової стратегічної розвідки Міністерства оборони. У квітні 1994 року Указом Президента Головне управління військової розвідки МОУ було перейменовано на Головне управління розвідки Міністерства оборони України. З того часу почала розвиватися комплексна, ефективна та багаторівнева система військової розвідки Збройних сил.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли відзначають День авіації України.
Частина українців можуть отримати грошову допомогу від відомого благодійного фонду. Яким критеріям потрібно відповідати та…
В Україні планують уніфікувати підходи до індексації пенсій — усі виплати будуть переглядатися за єдиним…
Іноді рахунки за електроенергію можуть шокувати. Але не завжди причина – у споживанні. Можливо, винен…
Ваша майбутня пенсія може бути вищою – якщо ви скористаєтеся змінами, які щойно набули чинності.…
Приємний аромат і красива упаковка – ще не ознака хорошої кави. Дізнайтеся, як не помилитися…
Починаючи з 17 липня 2025 року, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП)…