Для отримання надбавки необхідно оформити відповідне посвідчення, яке видається протягом 30 днів. Після оформлення необхідно звернутися до Пенсійного фонду для переоформлення пенсії, пише Соцплатформа”.
Окрім пенсіонерів, на 20% збільшуються всі державні виплати та стипендії для працюючих та мешканців місцевості, якій надано статус гірничої. Також тарифні ставки та посадові оклади працюючих чи службовців у гірській місцевості мають виплачуватись у підвищених розмірах на 25%. Це окремо передбачено постановою Кабінету Міністрів від 11 серпня 1995 р. №648 “Про умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах”.
Отже, що отримувати надбавку, пенсіонери мають набути статусу проживаючого громадянина на території гірського населеного пункту та отримати відповідне посвідчення.
Для цього необхідно звернутися до:
– виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;
– районних, районних у Києві та Севастополі державних адміністрацій;
– Центрів надання адміністративних послуг.
Посвідчення видається безкоштовно. Очевидно, що при цьому необхідно мати статус внутрішньо переміщеної особи із зазначенням нового місця проживання. Його можна отримати у перерахованих вище місцях або за допомогою мобільного додатка «Дія». Підстав для відмови у видачі «гірського» посвідчення законодавством не передбачено. Однак якщо вам таки відмовляють, то це рішення можна оскаржити лише у судовому порядку.
Після отримання посвідчення його необхідно пред’явити до органів Пенсійного фонду.
Нагадаємо, на сьогоднішній день заяву на перерахунок пенсії можна подати до будь-якого управління Пенсійного фонду, незалежно від місця проживання чи реєстрації. Це можна зробити дистанційно через веб-портал електронних послуг ПФУ.
До гірських населених пунктів відносяться розташовані в гірській місцевості, що мають недостатньо розвинені сферу застосування праці та систему соціально-побутового обслуговування, обмежену транспортну доступність. Має збігтися одразу кілька критеріїв, щоб населений пункт віднесли до категорії гірських. Один із головних – це знаходження його на висоті 400 метрів та вище над рівнем моря на території, рельєф якої дуже розрізаний ярами, водотоками тощо. Це місце, де земельні ділянки знаходяться на крутих схилах і де люди фізично не можуть отримати достатньої кількості сільськогосподарських угідь. Сюди додаються кліматичні умови. Перелік населених пунктів, яким надається статус гірських, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. №647.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що пенсіонерам у віці 70+ підвищать мінімальну пенсію.
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…
Частина отримувачів соцдопомоги може опинитися без виплат – і причина в новій процедурі, яку запровадили…
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…
Здається, що в тіні росте лише трава? Насправді є десятки культур, які чудово почуваються без…
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…