Так, постановою КМУ №727 від 22 червня 2022 року внесено зміни щодо проведення індексації пенсій у 2019 році. Водночас у документі зазначається, що постанова набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем припинення або скасування воєнного стану, пише НВ.
Оскільки право на індексацію пенсій отримали особи, які отримують пенсію, призначену відповідно до законів Про державну службу , Про службу в органах місцевого самоврядування, Про статус народного депутата України, Про наукову та науково-технічну діяльність, пенсії будуть збільшені:
Право на індексацію пенсій вищезгаданих осіб закріплено законодавчо – відповідний закон Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства (набрав чинності 15.02.2022 року).
Пенсії перерахують шляхом підвищення на коефіцієнт збільшення (1,14) розміру пенсії, обчисленого відповідно до вищевказаних законів, без урахування надбавок та доплат. Тобто пенсії проіндексують на 14%.
Слід зазначити, що в Україні датою щорічної індексації пенсій призначено 1 березня. Подальше підвищення всіх пенсій, крім тих, про які йдеться у цьому матеріалі, буде здійснено 1 березня 2023 року.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, скільки ще раз перерахують пенсії до кінця року.
Якою буде погода у суботу та неділю? Чекати тепла чи дощів і похолодання?
Яка геомагнітна ситуація буде в Україні 4 квітня? Експерти зробили прогноз.
Повернути килиму свіжий вигляд можна без дорогих засобів — достатньо продукту, який точно є на…
Шукаєте ідею для святкового столу? Це ситне рагу з м’ясом і овочами стане смачним доповненням…
В Україні готують масштабні зміни до Трудового кодексу. Що саме зміниться для працівників і бізнесу?
В Україні з’явилися особливі умови доставки, що дозволяють відправляти посилки за символічну ціну.