Про це повідомили у МОЗ.
У Міністерстві сподіваються у такий спосіб взяти під контроль проблему неконтрольованого вживання лікарських засобів. За допомогою контролю над видачею електронних рецептів зможуть відстежити реальну картину про обсяги вживання антибіотиків в Україні.
Спочатку діятиме перехідний етап. Під час нього пацієнт зможе придбати ліки у будь-якій аптеці, показавши фармацевту інформаційну довідку як підтвердження призначення лікаря. Пацієнт самостійно прийматиме рішення про вибір торгової назви препарату з необхідною дієвою речовиною, орієнтуючись на власний бюджет”, – пояснює заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку Марія Карчевич.
Щоб отримати електронний рецепт, потрібно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я (ЄЗОЗ). Рецепт на антибіотики може виписати будь-який лікар, незалежно від наявності декларації.
Перехідний етап триватиме до кінця 2022 року. До цього часу всі медичні заклади та аптеки мають зареєструватися до ЄСОЗу. Після цього планується запустити повноцінний електронний рецепт на антибіотики. Рішення про запуск прийматимуть з урахуванням ситуації в Україні.
Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…
Автоматичне перепризначення субсидій стосується більшості домогосподарств. Але якщо змінився склад сім’ї або майновий стан —…
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…