Про це повідомили у МОЗ.
У Міністерстві сподіваються у такий спосіб взяти під контроль проблему неконтрольованого вживання лікарських засобів. За допомогою контролю над видачею електронних рецептів зможуть відстежити реальну картину про обсяги вживання антибіотиків в Україні.
Спочатку діятиме перехідний етап. Під час нього пацієнт зможе придбати ліки у будь-якій аптеці, показавши фармацевту інформаційну довідку як підтвердження призначення лікаря. Пацієнт самостійно прийматиме рішення про вибір торгової назви препарату з необхідною дієвою речовиною, орієнтуючись на власний бюджет”, – пояснює заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку Марія Карчевич.
Щоб отримати електронний рецепт, потрібно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я (ЄЗОЗ). Рецепт на антибіотики може виписати будь-який лікар, незалежно від наявності декларації.
Перехідний етап триватиме до кінця 2022 року. До цього часу всі медичні заклади та аптеки мають зареєструватися до ЄСОЗу. Після цього планується запустити повноцінний електронний рецепт на антибіотики. Рішення про запуск прийматимуть з урахуванням ситуації в Україні.
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…
До утворення здуття свіжого або старого лінолеуму може призвести безліч причин. Але в будь-якому випадку…
Чимало українських пенсіонерів, які не виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей і…