Так, звичайно. У Британії, США та Україні вчені вважають, що бустерна доза для перехворілих — потрібна. Антитіл у людини після хвороби може вистачити ненадовго. Вакцина стимулює їх додаткове створення, йдеться в науковому дослідженні.
Крім того, є таке поняття – гібридний імунітет або суперімунітет. Люди, які одужали від COVID-19, отримують сильніший захист організму після вакцинації. Їхні антитіла блокують відразу кілька штамів коронавірусу.
Однак це зовсім не означає, що потрібно спеціально заражатися коронавірусом. COVID-19 дуже небезпечний, не можна передбачити перебіг хвороби й можливі наслідки. Дотримуйтесь дистанції, носіть маски і вакцинуйтесь.
Вчені та лікарі рекомендують почекати 28 днів. Ви повинні переконатись, що всі симптоми коронавірусу зникли. Робити бустерну дозу під час хвороби не можна. Вакцина викликає в організмі імунну відповідь, і якщо ви хворієте, то можете відчути себе гірше, бо буде додаткове навантаження.
Якщо ж людина тяжко хворіла на ковід, то слід обов’язково порадитися з сімейним лікарем, наголошує головний санітарний лікар України Ігор Кузін. Можливо, що в цьому випадку варто зробити щеплення не через 28 днів після хвороби, а через два місяці.
Вибір вакцини для бустера залежить від перших двох щеплень. Можливі такі схеми:
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що штам коронавірусу “Омікрон” може вражати шкіру: які симптоми вказують на COVID-19.
Андрій Горін
Джерело: odessa-life.od.ua
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…
У деяких випадках заповіт не має сили — частина спадку належить родичам за законом. Хто…
Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…