Повна відмова від м’яса може призвести до проявів білкової недостатності, погіршення функції печінки, підшлункової залози, передчасного старіння.
Крім того, недостатнє споживання білка (а м’ясо в першу чергу – джерело повноцінного, багатого на незамінні амінокислоти білка) може призвести до втрати м’язової маси і зниження щільності кісткової тканини, через що підвищується ризик травматизму.
Також дефіцит білка призводить до порушень у роботі серцево-судинної, опорно-рухової та сечостатевої систем, знижує стійкість організму до інфекцій, збільшує ризик розвитку онкологічних захворювань.
Білок м’яса засвоюється в організмі приблизно на 90%, тоді як рослинні білки (із хліба, круп, бобових) – лише на 60-80%. Крім того, м’ясні продукти важливі як джерела заліза, цинку, вітамінів групи В (В1, В2, В6, РР).
Особливо важливо підкреслити, що м’ясо – єдине харчове джерело вітаміну В12. З рослинних продуктів він міститься лише у морських водоростях. Залізо і вітамін В12 – найважливіші незамінні харчові речовини, що у кровотворенні. При їх недостатності розвивається анемія (малокровність).
Червоне м’ясо можна іноді заміняти куркою чи рибою, але треба знати, що це неповноцінна заміна. У червоному м’ясі набагато більше заліза та вітаміну В12.
ВАЖЛИВО! У день літній людині без шкоди здоров’ю слід з’їдати 50-75 г м’яса чи риби.
Читайте також:
7 квітня в Україні відзначають Всесвітній день здоров'я. Християни вшановують пам'ять святого преподобного Юрія Мелітійського.…
До першої групи інвалідності належать люди, які повністю втратили працездатність і вимагають постійної опіки. Вони…
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?