Для отримання пенсії за напрацьований в іншій країні стаж немає необхідності звертатися до відомств обох країн. Достатньо звернутися до територіального відділення Пенсійного фонду України за місцем проживання. Необхідно повідомити про набутий стаж в іншій країні та надати відповідний пакет документів , а саме:
На підставі пакета документів спеціалісти заповнюють «формуляри зв’язку». Вони направляються до ПФУ з подальшою відправкою до компетентного органу відповідної держави, що розглядає документи. У разі позитивного вирішення питання призначення частини пенсії провадиться виплата особі через банківську установу.
Україна здійснює зарахування страхового стажу, придбаного на території держав, з якими укладено двосторонні Угоди за принципом пропорційності на підставі отриманих від іншої сторони формулярів про підтвердження цього стажу. Зарахування його лише на підставі поданих особою документів про стаж, виданих установами, організаціями за місцем роботи на території іншої держави, не провадиться.
При призначенні пенсії за територіальним принципом стаж зараховується за трудовою книжкою або довідками.
Особи, які працювали за кордоном з 1 січня 2004 року, обов’язково мають надати до ПФ документи про сплату соціальних чи страхових внесків.
Нагадаємо, територіальний принцип передбачає зарахування закордонного стажу як стажу, отриманого в Україні.
Договори, що ґрунтуються на пропорційному принципі, передбачають призначення та виплати пенсії договірною стороною за відповідний страховий (трудовий) стаж, придбаний пенсіонером виключно на її території.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як живуть пенсіонери у Польщі.
Джерело: biz.nv.ua
Жити під час війни - це бути сильним, мудрим і терплячим. А ще - вміти…
При посадці розсади багато овочівників починає додавати в лунки все, що є під рукою, сподіваючись…
15 квітня очікуються дощі місцями у західних областях, на решті території країни без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Люди з хронічними серцево-судинними захворюваннями звикли регулярно відвідувати кардіолога. Але тим, кому серце зазвичай не…
На це запитання відповідь нам дали два священнослужителі, і обидва вони були одностайні.