Головний показник – це калорійність дров, тобто, скільки вони виділяють тепла при згорянні однакової кількості матеріалу.
У данному разі пальма першості у дуба. Такі дрова мають тепловіддачу близько 2,100 кВт/год. на 1 кубометр. Перевагою дуба є те, що він повільно горить і майже не містить смол, через які на димарі осідає сажа. Однак є у дубових дров і недолік – ціна, яка є однією з найвищих на популярні в Україні породи дерева.
Не менш популярні і березові дрова, вони помітно дешевші за дубові і практично не поступаються по тепловіддачі – 1,900 кВт/год на 1 кубометр, але в той же час краще сосни та осики.
Береза теж горить рівно і плавно, але на відміну від дуба виділяє смолисті речовини у значних обсягах, які осідають у димарі та на легенях людини.
Рідше для опалення використовують сосну, оскільки вміст у ній смоли рекордний, і через це дрова не тільки чадять, а й стріляють гарячим вугіллям. Тепловіддача деревини становить 1600 кВт/год на 1 кубометр.
Погано горить тополя, хоча є досить поширеним видом дров. Такі породи часто додають у так званий мікс і змішують з вербою або вільхою.
Тепловіддача тополі становить 1,200 кВт/год на 1 кубометр, верби – 1,400 кВт/год на 1 кубометр, вільхи – 1,500 кВт/год на 1 кубометр.
В середньому на опалення будинку площею 60 квадратних метрів на зиму потрібно близько 5-6 кубометрів дубових дров, інших порід із меншою тепловіддачею знадобиться більше.
Звичайно, ця цифра може трохи змінюватись в залежності від утеплення будинку та того, наскільки холодною буде зима.
Читайте також:
Джерело: segodnya.ua
Відомий благодійний фонд оголосив про видачу грошової допомоги українцям. Хто її може отримати та як…
В Україні досить дивно вирахували норми прожиткового мінімуму для громадян. Так, жінці належить дві сукні…
Частина пенсіонерів можуть отримати спеціальні надбавки до пенсійних виплат від держави. Що саме передбачає пенсійне…
Вирішили заламінувати документ «про всяк випадок»? Можливо, дарма — це може стати причиною багатьох проблем.…
Неправильно обрана сіль здатна зіпсувати всю зимову заготівлю. Дізнайтесь, яку сіль не варто використовувати.
Мінімальний страховий стаж, який дозволяє українцям вийти на пенсію, становить 15 років. А що робити…