Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив співробітник заповідника Іван Русєв.
За його словами, виявлено викид медуз коренеротів. Кількість викинутих медуз у перерахунку на всю пляжну багатокілометрову довжину пересипу в Національному парку налічує сотні тисяч.
– У Чорному морі налічується 30 видів медуз, серед яких переважна більшість невеликі, діаметром не більше 20 мм. До великих екземплярів належать поширені місячні або вухаті медузи аурелія і коренерот. Медузи – хижаки, які харчуються дрібними планктонними тваринами. Тривалість їхнього життя невелика – близько 1 року, – розповів Іван Русєв.
Він зазначає, що медузи, як правило, не беруть участі в харчових ланцюгах природних екосистем моря і, за рідкісним винятком поїдання шакалами або воронами, ніхто з фауни не розглядає їх як їжу.
– Хвильові процеси моря незабаром перетворять їх на “біологічний пил”, який буде задіяний в харчовому ланцюгу морських і лиманних екосистем, – резюмував еколог.
Для довідки: коренероти (Rhizostomeae) – медузи, які зовні виглядають наче опукла парасолька з масивними ротовими лопатями і численними відростками. Вони можуть досягати в діаметрі більше 2 м.
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…
У деяких випадках заповіт не має сили — частина спадку належить родичам за законом. Хто…