Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив співробітник заповідника Іван Русєв.
За його словами, виявлено викид медуз коренеротів. Кількість викинутих медуз у перерахунку на всю пляжну багатокілометрову довжину пересипу в Національному парку налічує сотні тисяч.
– У Чорному морі налічується 30 видів медуз, серед яких переважна більшість невеликі, діаметром не більше 20 мм. До великих екземплярів належать поширені місячні або вухаті медузи аурелія і коренерот. Медузи – хижаки, які харчуються дрібними планктонними тваринами. Тривалість їхнього життя невелика – близько 1 року, – розповів Іван Русєв.
Він зазначає, що медузи, як правило, не беруть участі в харчових ланцюгах природних екосистем моря і, за рідкісним винятком поїдання шакалами або воронами, ніхто з фауни не розглядає їх як їжу.
– Хвильові процеси моря незабаром перетворять їх на “біологічний пил”, який буде задіяний в харчовому ланцюгу морських і лиманних екосистем, – резюмував еколог.
Для довідки: коренероти (Rhizostomeae) – медузи, які зовні виглядають наче опукла парасолька з масивними ротовими лопатями і численними відростками. Вони можуть досягати в діаметрі більше 2 м.
Вирішили заламінувати документ «про всяк випадок»? Можливо, дарма — це може стати причиною багатьох проблем.…
Неправильно обрана сіль здатна зіпсувати всю зимову заготівлю. Дізнайтесь, яку сіль не варто використовувати.
Мінімальний страховий стаж, який дозволяє українцям вийти на пенсію, становить 15 років. А що робити…
7 липня на Івано-Франківщині очікується дощ, на решті територій без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…